şükela:  tümü | bugün
  • ukrayna'li bir blackmetal grubu, 2 hate forest uyesi tarafindan kurulmus. forgotten legends ve autumn aurora isimli iki albume sahipler. parcalari genellikle sade, ayni rifflerin tekrarina dayali, epik temali sarkilar
  • üçüncü albümleri bu sene çıkmış olan grup.

(bkz: blood in our wells)
  • sanskritçe "ağaç" anlamına geliyormuş. tam diskografileri şöyle:

forgotten legends 2003
    autumn aurora 2004
    lebedynyy shlyakh (the swan road) 2005
    krov u nashykh krynytsyakh (blood in our wells) 2006

2006 yılı içerisinde "songs of grief and solitude" isminde bir de folk/ambient albümü çıkaracaklarmış.
  • estrangement isimli yeni albumleri muzik marketlerdeki yerini almis sahane grup. yine ayni tarzda devam ediyorlar.
  • bu sıralar microcosmos isimli yeni bir albüm çıkarmış olan grup.
  • gecenin ücünde ormanda mumun altinda dinlenildiginde insani derin, hos ve buz gibi bir karamsarliga sokan, damarlarinin her noktasina nüfus eden sarkilari vardir bu grubun. biz yaptik, evet yasadik, yasanilir.

(bkz: furrows of gods)
  • yaptıkları işler ile black metalin başka kalıpları olduğunu da gösteren ilginç grup. microcosmos inanılmaz bir çalışma.
  • ukrayna'nın dünyaya armağan ettiği cevher. ben bu grubun eski black metal hallerini pek seven biri değilim. post-metal'e göz kırpan, black metal arasında bir müziği seviyorum. iki albümde bu net olarak ortaya çıkıyor. birincisi microcosmos ve ikincisi handful of stars albümü. bu iki albümde black metal kökenli post-metal kavramı içinde inanılmaz iyi iki albüm olarak öne çıkıyor. şarkı uzunlukları ve tekrarlar beni benden alıyor.

black metal burada daha döngüsel tarafı ve bazı rifflerde ortaya çıkarken, post metal ise o uzunlukta ve değişimlerde kendini gösteriyor. bu adamlar keşke bu tarzda devam etseler diyeceğim ama pure black metale daha yatkın kişiler. o yüzden böyle bir temenni çok yerinde olmayacaktır. bu adamlar cidden başarılı ama medyadan özellikle uzak durmaları, belki üzerlerindeki giz perdesini daha da artırıyor ya da bu perde o kadar kalın ki medyasızlık kendilerini göstermelerini sağlıyor. hangisi bilemedim şimdi ama bu adamlar bu işi gerçekten iyi biliyorlar. nerede ne kullanılması gerekiyor ve hangi atmosfer kendi konseptlerine uygundur, adamlar bunu biliyorlar. bu bilgi zaten olayları farklı birkategoride değerlendirmeyi sağlıyor.

microcosmos ve handful of stars inanılmaz iki albüm. post-metal ve black metal karşımı bir müzik elimizde. hepsinden birer doz sadece ve çok güzel karıştırılmış. bunu görmek bile bu adamların ne kadar iyi işler yaptıklarına delildir. bu iki albümde inanılmaz işler kategorisinde kendine yer buluyor. biraz post-metal ve biraz black metal sevenlerin bakmasında fayda olan iki albüm var. görselliğiyle ve sunumuyla ikisi de keyifli albümler kategorisinde değerlendirilebilir. bu adamlar işlerini her şekilde iyi biliyorlar.
  • ukrayna'nın atmospheric black metal tarzında yarattığı tapılacak gruplardan bir tanesi. nokturnal mortum ve khors ile beraber ülkelerinde yeraltı müziği yüceltiyorlar.

2014'ün ilk aylarında winterfylleth ile bir split albüm yayınlayacaklarmış. sadece 666 lp kopyası bulunacağı için derhal ön siparişimi verdim artık dört gözle bekliyorum.

grubun müziği bulundukları ülkenin doğasıyla tam uyuşuyor. drudkh'u iskandinav ülkelerinden birinde dinlemek ile kasımpaşa'da dinlemek arasında bir his farkı olabilir ama adamları dinlerken müzik beni farklı yerlere götürüyor. hiç konser vermemeleri ne kötü. verselerdi de buraya gelmezlerdi zaten. iyi oldu o halde.