şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genelde amatör davulcuların orjinal bir parçanın üzerine davul çalarak kaydettiği sonra da bunu youtube vs'de yayınladığı videolardır. parçanın davullarına sadık kalabilir ya da üzerine başka şeyler çalabilirler.

  örnek olarak, http://www.youtube.com/watch?v=ljccegirf40
 • bir parçanın sadece davul kısımlarını yeniden yorumlama işlemi. daha da açmak gerekirse; fonda çalan şarkının üzerine davul çalmak, yani en azından youtube'da yapılan şekliyle budur. davulcunun kendi yorumunu kattığı coverlar daha makbuldur, zaten olayın aslı da budur; değiştirmek, yorum katmak, yeniden düzenlemek.

  drum cover olayının ekmeğini yiyen bazı youtube davulcularından örnek vermek gerekirse;

  cobus potgieter. drum cover denildiğinde ilk akla gelen isim.
  brad davis. favorilerimden. dinlemek kadar izlemesi de keyifli insan. kanalına şöyle bir göz attığınızda ne demek istediğimi anlarsınız zaten.
  meytal cohen. bu arkadaş parçalara yorum katmaktan ziyade olduğu gibi çalmayı tercih ediyor. ama güzelliği kadar davulculuğunu da konuşturuyor, tavsiye ederim. ayrıca çaldığı parçalar da öyle böyle değildir.
  casey "coop3rdrumm3r" cooper. son zamanlarda yardıran genç arkadaş. bazı sıkıntıları olsa da dinlemeye değer, güzel yorumluyor. drumstick twirling olayını aşmışlardan.
  luke holland. yetenekli genç arkadaşlardan.
  fede rabaquino. sürekli sırıtan ve drumstick twirling olayını aşmışlardan. fena değil ama vidyolarını 45-50 saniye ileriye sarın, ilk baştaki tanıtımı izleyip bana küfretmeyin sonra.*
  serdar vatansever. türk covercılardan. şu coverı dinleyip sonrasına siz karar verin.
  machinegun smith. metalci abilerden.
  tim h. ismi cismi pek belli olmayan ama yetenekli genç arkadaşlardan, daha yolu var ama ekliyim dedim.
  caitlin thomas. bu arkadaşın davulculuğu için yorum yapıp sorumluluk alamam ama izlediğinizde pişman olmayacaksınız. şu vidyosundan hatırlayabilirsiniz. gözlerinize hitap eden davulculardan.*

  dipnot: yukarıda sıraladığım davulcuları mükemmel olduklarından değil, coverla özellikle ilgilendiklerinden dolayı yazdım. youtube'da takip ettiğim davulcular arasından bulabildiklerim bunlar, eğer tavsiyeleriniz varsa yeşillendirmenizden oldukça memnun kalırım.*
 • https://www.youtube.com/watch?v=bd0jjsyeyqo

  benim çaldığım bir drum coverdır.
 • şarkıların baterisini öğrenmek için en güzel yollardan biri.

  https://www.youtube.com/user/saffetsahin

  kanalima buradan ulaşabilirsiniz.
  daha çok drum cover olmak üzere müzik çalışmalarının sergilendiği youtube kanalıdır.

  abone olursanız sevinirim.
  teşekkürler.