şükela:  tümü | bugün
  • psa grubu otomobillerin yeni marka ismimidir nedir anlamadığım bir otomobil markası. citroen'e benzeyen araçları var. 80-100 bin fiyatları var. kim neden alı?
  • daha önce citroen bünyesinde satılan ds gamının markadan ayrılarak , lüks sınıfa hitaben türkiyeye giriş yapan yeni psa grubu markasıdır. yani psa bünyesindeki peugeot ve citroen'in ardından üçüncü marka olarak yerini alacaktır. oldukça iddialı bir giriş yapmışlar : reklam filmi
    avangard olduklarını vurgulayıp duruyorlar. bakalım fransız otomobillerinin şanı sonunda yürüyecekmi
  • ds automobiles, grup psa ortaklığının lüks otomotiv bölümüdür. kısa adıyla ds, başlangıçta 2009 yılında citroen'in bir modeli olarak piyasaya çıkmıştı. 2014'te bağımsız bir marka haline geldi. fransız tarzı lüks anlayışının simgeleyen premium otomobil markası olması istendi. ilk kez frankurt otomobil fuarında gün yüzüne çıktı ve görünüşüyle gerçekten beğeni topladı. ds, 2015 yılında istanbul autoshow fuarı’nda kendi standını açtı. türkiye'de ki satış ve servisi şimdilik citroen bayilerinden yapılmaktadır.
    ayrıca fransız cumhurbaşkanlığına özel üretim bir sedan ds hediye edilmiş.
  • dağıtım yetkisi peugeot türkiye'ye de verilen marka. de yazdım çünkü bayraktar devam edecek şimdilik görünen o.
  • adının anlamı fransızca okunuşuyla deesse, yani tanrıça anlamına geliyormuş.

http://www.fatihaltayli.com.tr/…zamanlar-tanricaydi
  • yeni ds3.. tasarımı gerçekten güzel olmuş. para verilecekse böyle sanat eserleri alın buzdolabı değil.