şükela:  tümü | bugün
  • 24.04.2016 tarihinde istanbul mall of istanbul şubesinden 3 adet gömleği "damat'tır, kaliteli ürünleri vardır" diyerekten arkadaşımın da tavsiyesiyle fahiş fiyatlara satın aldım. gömlekleri alırken adımı, soyadımı, telefon numaramı ve mail adresimi aldılar. fatura istediğimde e fatura kesilip bu verdiğiniz mail adresine bugün göndereceğiz dediler. tabi aradan bir sene geçmesine rağmen hala bana e fatura düzenleyip gönderecekler. bu ilk rezillikleri. stoksal, finansal ve mali denetimlerini nasıl yapıyorlar çok merak ediyorum. bu yaptıkları ayrıca bir vergi kaçakçılık suçudur. ayrıca personelleri satışın bedelini cebine indirse nasıl tespit edecekler çok merak ediyorum.

gömleklerin her biri ilk yıkamada kullanılmaz hale geldi. lk başta sorun bizim çamaşır makinesindedir belki diye düşündüm fakat aynı makinede yıkanan 20 ye yakın diğer gömleklerde hiç bir sorun yoktu. 2016 aralık ayında gömleklerden birini alıp mall of istanbul mağazasına gittim. durumu güzelce anlattım. faturası olmadığı için yardımcı olamayacaklarını söylediler. oysa ürünün üstünde kocaman damat yazmasına ve herşey belli olmasına rağmen ürünü kendi stoklarında da bulamadılar. sonra diğer iki gömlekten etiketi sökülmemiş olanın modeline bakıp aynı gün o modelle birlikte çıkışı yapılan ürün olup olmadığına baktılar. ama o üründen bırakın o gün; hiç stoksal çıkış bulamadılar. siz iyisi mi bu gömleği bırakın biz sizi arayalım dediler, tabi elime ürünü teslim aldıklarına dair hiçbir evrak ısrarla istememe rağmen yine verilmedi.

aradan 2 ay geçtikten sonra aranma umudum tükendiğinde tekrar aradım ve aldığım yanıt şok ediciydi. faturası olmadığı için ve etiketini söktüğünüz için yardımcı olamıyoruz. iyi de fatura kesmeyen sizsiniz, ayrıca 3 adet gömlekten diğer 2 adetin etiketinin fotoğrafını size göstermeme rağmen o gün bana yapılan satışı bulamadınız.

1. e-fatura düzenleyip göndereceğiz denildi, gönderilmedi(vergi kaçakçılığı, müşteri mağduriyeti, denetim eksikliği vb ne ararsanız var.

2. ürünleri bir yıkamada haşat oldu, inanılmaz kalitesiz ve buna karşın inanılmaz pahalı.

3. genel merkez müşteri hizmetleri numaranızı alıyor, geri döneceğim diyor. sonra siz kendilerine ulaşamıyorsunuz, geri dönüş de alamıyorsunuz.

4. inceleyeceğiz, arayacağız dedikleri tarihten 2 ay geçmesine rağmen ne arayan, ne soran var. firma, kendi markasına nasıl güveniyorsa, bu neyin egosu ise artık.

üniversite pazarlama dersi hocamız, memnuniyetsiz bir müşteri kaybı demek, binlerce müşteri kaybıdır diye öğretmişti bize. şimdi tanesi yaklaşık 120 tl olan 2 gömleği çöpe atacağım 3. gömleği de damattan almaya tenezzül bile etmeyeceğim. 33 yaşımdayım, 70 yaşıma kadar yaşasam, 37 yıl boyunca bu markayı kötüleyeceğim. damat'ı bana tavsiye eden arkadaşım da artık damat almayacak.
  • uc ayda topugu cikip giden 300 liralik klasik ayakkabiyi merkezlerine incelemeye gonderdigim marka. sonuclar ne olacak buradan da yazicam ayrica baslik da olabilir, sonuc olumsuz olursa tabe
  • uzak durulması gereken esnaftır.

muhtemelen 40 metre kare büroda işleri yürütmeye çalışıyorlar.

arkadaşın yazdığı gibi içler acısı bir müşteri hizmetleri mevcut. biz size döneceğiz derler ama asla dönmezler.

satış sonrası desteklerini asla göremezsiniz.

dahası yine arkadaşın dediği gibi aldığım takım elbisenin pantalonu 3. giyişte eridi. firmaya durumu ilettiğimde aldığım yanıt kullanıcı hatası oldu.

bir kere yıkanmadı, kuru temizlemeye gitmedi. herkes gibi bacaklarımdan yukarı doğru çekmek sureti ile giydim diğer onlarca takım elbisem gibi.

sanıyorum bu arkadaşlar pantolonu kafalarına giymekteler.

3 kuruş daha fazla nasıl kazanırım hesabı içerisinde müşterisine ve kendisine saygısı olmadığına inandığım firmadır.
  • bir tane de ben eklemek istiyorum.

aralık ayının sonlarına doğru* mağazalarından 2 adet takım elbise ve yanında bir şeyler daha aldım.

takım elbiselerden birisinde şubat ayının ortalarında pantolon kısmında sağ cep bitişinin hemen altında tüylenme oldu. ben de mağazalarına garantiye gönderdim.

bana gelen cevapta kullanımdan kaynaklandığını belirterek tekrar iade ettiler.
    hayır diğer takım elbisem neden pamuklanmadı? neden sarar'dan aldığım takım elbiselerimi 3-5 yıldır halen giyebiliyorum?

hadi diyelim tamam kullanımdan kaynaklı. arkadaşım 2 ay içinde nasıl bir kullanım yapmış olabilirim ki cep kısmının altında tüylenme oluyor? neden diğer takımda ya da diğer kısımlarda olmuyor?

yani velhasılıkelam alışveriş yapmamaya özen gösteriniz. müşteri memnuniyeti sıfır.