şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geçen yılın kasım ayından beri ihalesi yapılan bütün işleri "ödenek yok" denerek başlatmaması.
  devam eden işlerinde sadece 'aciliyet' arz edenleri için ödenek bulabilmesi ve diğer işleri durdurması.
  çalışanlarının maaş dışındaki ödemelerini kısıtlaması
  bütün bölge ve şube müdürlüklerine tasarruf çağrısı yapılması
  durumlarının insanın düşüncelere sevk eden sebebi.

  ne oluyor lan.
 • su olmayan yerlere gölet, bir karış ekilecek toprağı olmayan dağ köylerine sulama projesi yapan kurumun parasının bitmesi durumu.
 • para bitmedi zira hiç yoktu. ihale kanunu ödeneği olmayan işi ihale edemezsin der. yani önce ödeneğe esas keşif yapılır, bu keşfe istinaden para tahsis edilir ve yaklaşık maliyeti tahsis edilen ödeneği geçmeyecek şekilde ihale edilir. bu durumda para hazırdır harcanmayı bekler.
  son birkaç yıldır başta özel idareler olmak üzere bu kurala uymamaya başladılar. hatta bu kurala uymamayı huy haline getiren kurumlar var. parası olmayan işi ihaleye çıkarıp yaptırırsan ödeme zamanı gelince uğraş dur para bulmak için. tabi zor durumda kalan müteahhit oluyor hesapsız ihale yapanın umurundamı dünya.
  özetle o para zaten hiç yoktu.
 • yaklaşık 1 ayı geçen süreçte sadece arsamıza kuyu açmak için belge bekledik bu belge onlarca kişinin imzasından geçiyor sonra 2.000 türk lirasına yakın bir masrafla 1 ay daha bu sefer kuyu suyunuzu kullanmak için belge bekliyorsunuz.bu kurumda ne fazladan çalışan biter ne para.