şükela:  tümü | bugün
  • modemi olan insanların dsmarta geçip adsl kampanyasından yaralanabilmesi için bir de kendilerinden modem almasını şart koşan, çağrı merkezi kalitesi düşük internet servis sağlayıcısı.
  • telekom altyapısını kullandığı için problemler halkasına sadece bir halka daha eklemeye yarayan isp. örneğin dsmart internet ya da başka bir isp abone problemi yaşadığında telekoma ulaşır, bu arkadaşlar da zaten halihazırda zilyon tane abone problemiyle uğraştıkları için diğer isp problemlerini sallamaz. durum bu kadar net. yanılıp şaşırıp almayın.
  • yorum yapmayacağım. sadece taahüdüm bitene kadar bi 56 k modem göndersinler de iadere etsin. sonra zaten abonelikten defolup gideceğim. yarı fiyatına fiber+digiturk+ev telefonu veriyorlar burada.

http://www.speedtest.net/my-result/3651822348
    http://www.speedtest.net/result/3651822348.png

0,08 nedir ya!
  • su hayattaki en buyuk pismanligim.
    bunu baglattigim gun uzaylilar tarafından kacirilsaydim da baglatmasaydim. o kadar beter.

cocuklarin degil, herkesin ulasamayacagi yerde saklayiniz.
  • http://www.speedtest.net/result/3823387576.png

internette 2004 tadı yaşatan, ticari itibarı sevilesi bir iss.
  • speed test yaptığımda sorun yok gibi gözüküyor ama internetten bir video açtığımda yerlerde sürülen internet hızına sahip anlayamıyorum sorun nedir.
  • satış ve pazarlama açısından rezaletler;

şöyle hemen ifade edeyim, kendileriyle olan 2 senelik sözleşmem 17 aralık itibariyle doluyor, bunda sorun var mı yok. sorun şurda başlıyor sözleşmenin biteceğini onlar hariç ttnetinden, superonlinenına ve ismini duymadığım birkaçına hepsi biliyor ve beni arayıp taciz ediyor. en son dayanamadım dsmartı aradım, dedim ben sözleşme yenileyeceğim sizden başka herkes aradı yenileyelim kurtulalım. yok dediler olmaz dediler 17sinden önce olma dediler. böyle mallık olur mu, kaçıcam ilgilen benimle, adamların ya tuzu kuru yada gerçekten kendimi anlamatamadım onlara.
  • elini veren , min diger organlarını kaotik bir şekilde kaptırdığı kuruluştur sizi o kadar çaresiz bırakır ki kendinizi (bkz: iffet) gibi hissetmenize neden olur işten çakmayan elemanlarıyla iletişime geçmek yürek ister boku hep size atarlar bunların mevcut refüze yolları telefonda sinirli bir şekilde konusmaktır sonra bakmışsınız netiniz 5 dk sonra açılı vermiş 4 - 5 hafta geçtikten sonra
  • çok ama çok kötü bir müşteri politikaları, daha da kötü bir call center elemanları var.

bu arkadaşlardan 8mb adsl kullanıyorum(ttnet altyapısı). ilk yıl 33tl ödedim, şu anda 66tl ye çıktı. 69 tl ye fiber hizmetleri var. aradım, upgrade etmek istiyorum dedim. film bundan sonra başlıyor.

1-) ok dediler. superonline var, alabilirsiniz, geçebilirsiniz. mevcut taahhütünüz ordan devam eder. 48 sat içinde değişiklik için aranacaksınız dediler.teşekkür ederim dedim, kapattım.

2-)48 saat sonra kimse dönmedi, ben aradım, zorla kendimi arattırdım (72 saat sonra) bana türktelekom fiber alt yapısının olmadığını ve değişiklik yapılamayacağını söylediler. affalayan ve işin gücün arasında beyni sulanmış ben ama superonline var demiştiniz diyemedim, hatırlayamadım.

3-) aklım başıma gelince tekrar aradım ve durumu aktardım. karşıma tam bir duvar çıktı. böyle bir müşteri temsilcisi evlerden ırak, tam bir irlanda duvarı. ttnet fiber alt yapısı olmadığını, burada superonline alt yapısı olduğunu ve bu yüzden değişiklik yapılamayacağını çünkü iki kampanyanın ve alt yapının ayrı olduğunu söyledi. beyefendi, biliyorum, ama daha önce olur dediniz ve zaten tek muhattabım sizsiniz, alt yapınızın ne olduğu umurumda değil, bana 20mb fiber verin, taahhütüm devam etsin dedim. hayır olmaz dedi. bununla ilgili talep açın dedim, hayır olmaz, önce aboneliğinizi iptal edip, cezanızı ödeyin, daha sonra başvurun belki cezanızı almazlar dedi! defalarca, nazik bir şekilde bir talep oluşturması için yalvardım ama kabul etmedi. ınsallah sizinle tekrar görüşmeyiz diyerek telefonu kapattım.

4-) sinirlerim normale dönünce tekrar aradım. bu seferki beyefendi adresten tekrar ttnet fiber alt yapısı sorgulaması yaptı ve kapınıza kadar geliyor ama bina içi kablolamayı sizin yapmanız gerekiyor dedi. teşekkür edip kapattım.

deliriyor muyum ey sözlük?
  • eğer internet hızınızda en ufak bir yavaşlama farkettiyseniz hemen arayıp sorun nedir diye. zira 16 mbps kullanan şahsımın internet hızını kafalarına göre güya sistem desteklemiyor diye 12 ye düşürmüşler. aradım düzelttirdim. önceden 7 yi zor gören bilgisayar şimdi 13lerde. valla takip etmeyene kazığı basıyorlar. kim bilir 12 diyip 8 e düşürdüler belkide…