• telefonları açmamaya yemin etmiş kime hizmet verdiği belli olmayan eziyet şebekesi.

nerdeyse iki hafta oldu taşındığım eve bir türlü nakil yaptıramıyorum bunlara.yalnız hakkını yemeyelim faturaların son ödeme tarihi konusunda iki günde bir mesajlarını aksatmıyorlar..
  • an itibariyle 18 dakikadir inatla aranan ama hala cevap vermeye yeltenmeyen hizmet bozuntusu. allahin belalari...
  • tam olarak anlaşılması mümkün olmayan, türkçe anlama konusunda sınıfta kalan hizmet birimidir.

telefonu açılmayan arkadaşlar kendilerini, şanslı hissedebilirler; zira konuşup anlaşılmamanın ne denli kötü bir durum olduğunu tecrübe etmemişler demektir.
  • d smart müşteri hizmetlerinde sıradan bir gün,

ben: merhaba
    <start>loop <start>
    1
    ds: merhaba ben a-b-c nasıl yardımcı olabilirim?
    ben: kurumsal üye olacaktım şöyle bir kafemiz var bla bla...
    ds: tamam sizi aktarıyorum bekleyin.
    2
    ds: merhaba ben d-e-f nasıl yardımcı olabilirim?
    ben: kurumsal üye olacaktım şöyle bir kafemiz var bla bla...
    ben: bir dakka daha demin size aktardılar.
    3
    ds: merhaba ben g-h-j nasıl yardımcı olabilirim?
    ben: öncelikle siz bağlandığım 3 kişisiniz. kurumsal üye olacaktım şöyle bir kafemiz var bla bla...
    ben: durun yahuuu ne yapmaya çalışıyorsunuz...
    4
    ds: merhaba ben k-l-m nasıl yardımcı olabilirim?
    ben: öncelikle siz bağlandığım 4 kişisiniz. kurumsal üye olacaktım şöyle bir kafemiz var bla bla...
    ben: allahım neydi günahım...
    5
    ds: merhaba ben n-o-p nasıl yardımcı olabilirim?
    ben: öncelikle siz bağlandığım 5 kişisiniz. kurumsal üye olacaktım şöyle bir kafemiz var bla bla...
    ben: laaaaaaaaaaannnnnn!
    6
    ds: merhaba ben r-s-t nasıl yardımcı olabilirim?
    ben: öncelikle siz bağlandığım 6 kişisiniz. sabrımın sonundayım. kurumsal üye olacaktım şöyle bir kafemiz var bla bla...
    ben: malım ben mallll!
    <end> loop </end> öfkeyle telefon kapatılır.

sonra twit atılır. klasik cevap gelir telefonunuzu verin sizi arayalım. sonuç 48 saattir ne arayan var ne soran.

evet lan çok sabırlıyım. ama patron dediki şunlardan bir abonelik yap. neyse patrona oturup izah edicem; "bu müşteri hizmetlerinin ipiyle kuyuya inilmez. allah muhafaza bir abone olsak iptalde etmezler, kıyamete kadar dsmart faturası ödemek zorunda kalırsın. gel yol yakınken vazgeç".
  • arayıp teknik servis isteyeceğim sırada uydu alıcı ayarı ile oynamış olduğumu tesadüfi bir tuş basımı ile öğrendiğim ve de almama gerek kalmayan hizmet. tabi üç gündür alıcıyı 20 kez altüst edip tv'yi yerinden oynatmaya kalkmam cabası oldu.
  • dünyanın en kötü müşteri hizmetleri listesinde 1 numaraya oynayan, sözde "hizmet" birimi.

ocak'ta zar zor, çağdışı dilekçe yöntemiyle iptal ettirdim üyeliğimi.

mayıs mı haziran mı ne, şeytan dürttü "online işlemlere bakayım nolmuş benim iş" dedim, ve bingo.

üyeliklerim altında yepyeni bir abonelik gözüküyor, başkasının adına, ama mail benim, telefon benim, adres benim, yani isim dışında her şey bana ait, benim online işlemler birimimde.

1 kez,2 kez,3 kez.. en az 20 kez girdim chatten anlattım derdimi, duvara konuşur gibi, anlayan yok. "sorun yok efendim" bunu diyorlar.

sonra ikinci sürpriz. ödenmemiş fatura. kullanan başkası, ödemeyen başkası, ama adres , telefon benim, yani ödemese haciz kime gelecek? 6 ay önce üyelik iptal ettiren bana.

yine chat'e gir, konuş, anlat. yok, anlayan yok. diyorum ki güncelleyin, kadının numarasını yazın, cevap ne olsa beğenirsiniz?

"kusura bakmayın, üyeliği alan arkadaşlar yeni abonenin numarasını almayı unutmuş."
    allah allah, birisi yeni üye oluyor, eve d-smart bağlatıyor, bunlar ne numara ne adres alıyorlar, saçmalığın daniskası.

bu hikaye tabii ki yüzlerce kez yazmama rağmen hala aynı şekilde devam ediyor, eğer bana tek bir fatura, haciz vs gelirse derdimi anlatabileceğim mahkemeden başka hiç bir yer yok. neden? bu ap*allar sürüsünün saçma sapan uygulamaları, laftan anlamamaları, 1 senede 1 şeyi düzeltememeleri yüzünden.

d-smart zaten pişmanlıktır.
    d-smart müşteri hizmetleriyse daha büyük pişmanlıktır.
    uzak durun.
  • söyleneni anlama yeteneği olmayan kişiler özellikle seçilmiş toplanmış hepsi birbirinden beter insanlar topluluğudur.

sinirden ağladığımı biliyorum bunlarla konuşurken. sonra bi de üstüne internet yok diye ağladım rezil oldum diye 2 saat daha ağlamıştım. neyse.

modemin ip almaması sorunu yaşıyorum 2 gündür internetsizim. bu beyin özürlülerin yapabildiği tek işlem var arkadaşlar o da modem arayüzünden modemi resetlemek. basit "internet yavaş" veya "bağlantım kopuyor" gibi sorunları çözmek için bu beyin özürlüleri aramak yerine smartadsl.net le biten kullanıcı adı ve şifrenizi alın reset işlerini kendiniz yapın telefonda yarım saat kriz geçirmenize gerek yok.

zaten her türlü sorun için aynı işlemi yapıyorlar. modem arayüzüne girip modemi resetliyorlar çözülürse iyi. olmadıysa sıçtınız.

bunun için teknik servise durumu bildiriyorlar ve "en kısa zamanda" sizi arayacaklarını söylüyorlar. 32 saat oldu ne gelen var ne giden bakalım.

bir de yüzünüze kapatma huyları var mesela keyiflerince telefonu kapatıyorlar. hat düşmüştür falan değil görüşmeyi sonlandırıyorum diyip çat diye kapatıyorlar.
  • topunu almak için tam eğilirken kontrolsüz bir şekilde ayağıyla topa vuran çocuk gibi hissettiriyorlar kendinizi. hah tamam şimdi problemi çözecekler derken, bir bakıyorsunuz vuslat bir başka bahara kalmış.
  • piyasada internetten, teknikten, tv ve medyadan anlamayan ne kadar insan varsa müşteri temsilcisi yapabilmek için özenle topladıkları, derdinizi karşı tarafın anlamasının minimum 30 dakika sürdüğü, temsilciyle konuşurken bu konularda kendinizi daha bilgili olduğunu keşfettiğiniz ve iki ters söz söylediğinizde telefonunuzu suratınıza kapatabilen platform. neyse ki taahhüt az kaldı da biter bitmez çıkacağım.
  • kesinlikle çok eğlenceli bir oluşum. kendileriyle geçtiğimiz haftalarda yaşadığım macera aşağıdaki gibi:

level 1:
    - kons bey iptal etmeyin, paketi 17 tl yapalım, yanında da x+y+z hediye verelim.
    + madem 17 tl'ye oluyor, neden geçen ay 35 dediniz? kesinlikle iptal edeceğim.

level 2:
    - kons bey iptal etmeyin, paketi 17 tl yapalım, yanında da x+y+z hediye verelim.
    + aynı teklifi geçen gün de yaptınız, ben de reddettim, kesinlikle iptal edeceğim.

level 3:
    - kons bey iptal etmeyin, mevcut paketin yanında da x+y+z hediye verelim, fiyatı da size özel 17 tl olsun.
    + aynı teklifi geçen gün de yaptınız, ben de reddettim, kesinlikle iptal edeceğim.

level 4:
    - kons bey ben iptal etmeye çalışan müşterileri belki kandırabilir uzmanıyım, iptal etmeyin, paketi 17 tl yapalım, yanında da x+y+z hediye verelim.

level 5:
    - kons bey bari dondurun yahu, ayıp oluyor valla.
    + bedava olmadığı sürece iptal edeceğim, ihtiyacım kalmadı.

özet: aynı teklifi bir sağdan, bir soldan, değiştire değiştire yaparlar. uzatmaya niyetiniz varsa bile iptal tehdidini son güne kadar sürdürün.
hesabın var mı? giriş yap