şükela:  tümü | bugün soru sor
28 entry daha
  • belgelediğim ittifaktır (bkz: #88078061)
  • denizli’nin çal ilçesinde dsp’den aday olan şahıs, iki dönem öncesinde o ilçenin akp belediye başkanı idi.

tekrar söyleyeyim: iki önceki dönem akp belediye başkanı olan kişi, bu seçimde şu anda dsp’den başkan adayı.

çok ilginç gelmişti bana.

şimdi de böyle bir iddia duyunca... bilemiyorum.
  • akp'nin nasıl bir çaresizlik içinde olduğunun kanıtı ittifaktır.

bundan 3-5 yıl önce akp dsp'ye gizli gizli destek olacak deselerdi millet götüyle gülerdi.
  • ecevit'in kemiklerini sızlatan bir hareket değildir zira dsp denilen oluşum bir takım finansörlerin desteğiyle bu işler için kurulmuş partidir.

inanmayan 1994 senesinde ankara'yı kazanan gökçek'in oylarıyla shp ve dsp oylarını bir karşılaştırsın bakalım, inanmayan aynı işlemi rte'li refah partisi ile istanbul'da da denesin. tüm ikazlara, yalvarmalara rağmen, kazanamayacağını biliyir olmasına rağmen, refah partisi gibi rejim karşıtı bir partinin yaldır yaldır geliyir olduğunu biliyor olmasına rağmen kimlere olan vefa borcunu ödemişti akıl karıştıran adayları bu şehirlere koyarak?

hala inanmıyorsa youtube'a bülent ecevit+ feto yazsın, vatansever subaylar bu satılmışlarla uğraşırken ecevit'in ağzından dinlesin neler dediğini hocaefendisi hakkında.

devletin en tepesinde acaba dönemin cumhurbaşkanı neden ecevit ve yamağı h.özkan'ın önüne açın okuyun diyerek anayasa fırlatmıştı ve kimin verdiği akılla suratimıza anayasa fırlatıldı diyerek o malum krize ve devamında akp'nin iktidar, fetönün muktedir olacağı yılların kapısı aralanmıştı?

bunları söyleyince millet salak salak bakıyor, algılayamıyor, ben iddia ediyorum bu ülkenin okumuş kesiminin birçoğu da çomar diye hitap etrikleri kesim kadar gerzektir. bugün y-chp neoliberaller tarafından ele geçirilmiştir, başımıza en az akp kadar dert olacaktır dediğimiz zaman ozelden aktrol diyor pezevenkler. öyle de sığ düşüncelidirler.

ekleme: 2.paragrafta yazdıklarımı bir arkadaş daha detaylı yukarıda yazmış zaten.