• en karamsar anınızda bile içinize müthiş bir huzur yayan,kendinizi çok daha iyi hissetmenizi saglayan bir arınma.kendinize olan bütün kızgınlıgınız küskünlügünüz,dudaklardaki kıpırtılarla beraber yüze yerleşen içten gülümseme ile birlikte kısa süreli de olsa özgüvene,iyimserlige,mutluluga dönüşür.inançsız kişiler için çok içten bir minnet ve teşekkürün hissetirdiklerini hissettirse de inançlı kişilerde çok daha derin tatlar bırakır.
  • bir sonraki arkadaşımızın çok daha güzel anlatacağı dualı olay
    bkz: aşağıda
  • hayırlara vesile olmaktır maksat. güzeldir. daha güzel tanımlayanlar da illaki olacaktır.
  • ateşi olmayana od olmak.
    bkz: yanmak
  • - al şu parayı git ucuzlarından bir iki dua al.
    + tamam hemen dua pazarına gidiyorum.
    - iyi bak ama çürük çarık olmasın.
  • - amerika'ya hoşgeldiniz. bayan?
    *bayan dualar
  • yapılan iyilik karşısında edinilir.
  • insanın içine huzur, gözlerine ışık verir. bugün çalıştığım yerdeki işçiler sözleşmiş gibi 3 farklı atölyede güzel dualar aldım."allah razı olsun" "allah yolunu açık etsin" ne güzel dualar ve duyduğumda nasıl mutlu oluyorum anlatamam. bu gece mışıl mışıl uyurum artık.
  • acayip bir motivasyon kaynağı, en azından benim için öyle.

içimdeki iyi niyeti doğru bir şekilde ifade edebildiğimi, kimsenin kuyusunu kazmadan, dedikodusunu yapmadan, kimseye zarar vermeden kendi halinde yaşayıp giderken, bir yandan da çevremdekilerin içine iyiliği yansıtabildiğimi gösteriyor bana. bu zamanlar 'doğru yoldayım' diyorum bir.

sevildiğimi hissettiriyor. 'sen hep mutlu ol' diyorlar. 'sen mutlu olmayı çok hak ediyorsun' diyorlar.
    daha az önce biri 'iyi olanlar her zaman kazanır, sen de kazanacaksın' dedi.

ağlatıyorlar beni.

iyi ki varsınız.
hesabın var mı? giriş yap