şükela:  tümü | bugün
  • kimse sizin iyi dilekleriniz ile bir şeyleri başaramayacak; ve kimse sizin kötü dilekleriniz yüzünden kötü şeyler yaşamayacak. siz sadece kendinizi rahatlatarak, ileride olacak şeylerden kendinize ilahi bir pay çıkaracaksınız. yok kahrolsunlar, yok helak olsunlar, yok zengin olsunlar, yok başarılı olsunlar. bunlar boş işler. bu dünyada olan hiçbir olayda ilahi bir müdahale yoktur. ne yapılıyor ve ne yapılamıyor ise insan yapıyordur. o yüzden dileklerinizi bizzat o insana yöneltin. yöneltin ki boşa gitmesin.
  • yukarıdaki arkadaşı dinlemeyin. dua edin ve çok çalışın. bedduaya gelince, ah almayın. çok kere şahit oldum büyük sözü dinleyin. çok acı çıkıyor. ilahi adalet var.
    edit:bir altımdakini hele hiç dinlemeyin *
  • yukardaki arkadaşı dinlemeyin, en yukardaki arkadaşı dinleyin. beni de dinleyin ama bir alttaki yazarı dinleyip dinlemeyeceğinize hemen karar vermeyin. gerçek gerçetir.
  • çalıştığını düşünen varsa bana beddua edip deneyebilir. çarpılırsam buraya yazarım.

2. yazarı dinlemeyin büyük söz dinleyin filan demiş bi de eski kafalı.
  • bu arkadaşların hiçbirini dinlemeyin, beni dinleyin, duayı bilmiyorum ama uçan spagetti canavarı gerçek.
  • rahat bir ruh haline ve dingin bir kafa yapısına sahip olma konusunda çalıştığı sabittir.
  • önemli olan çalışması değil çaresizliğe geçici de olsa tedavi etkisidir.
  • dua bedduayı bilmem ama karma is a bitch. buna defalarca tanık oldum. gulumsemeleri gitti gozlerinin feri sondu gariplerin.
  • dua’yı sadece dilsel yapılan bir ritüel zannetmeye devam ettiğiniz sürece sittin sene bu mevzuların içinden çıkamazsınız. en sonunda inkar bataklığına saplanırsınız.
    beddua için ise bknz mevlana ne demiş:

kula bela gelmez hak yazmadıkça,
    hak bela yazmaz kul azmadıkça,
    hak kulundan intikamı kulu eliyle alır.
    ilm-i hakkı bilmeyenler, onu kul yaptı sanır.

emri bari olmadıkça sanma bir çöp kıpırdanır.
  • duanın insanı telkin edici özelliği olduğuna inanıyorum.