şükela:  tümü | bugün
  • hakkımda yersiz diyaloglara giriyosunuz , girmeyin.
  • sanane. vermiyorsa bana cevap vermiyor, veriyorsa bana cevap veriyor. inanmadığın allah in ne yaptığı neden seni alakadar ediyor? inananları küçümseyici lafları bırak artık.
    diyelim ki, benim duama cevap verdi, inanacak mısın? yoksa benimle dalga mı geçeceksin?
    sadece inananları ilgilendiren durumdur.
  • (bkz: tck 216)
  • teyzesi defterdar olanın dualarının kabul olmaması durumu. olur öyle.

inananları aşağılayarak bir yere varılmaz. inanmayanları da aşağılamak doğru değil. bineanaleyh kimseyi aşağılamayın.
  • herkesin inanmak için bir sebebi ve inancı var. ateis, deist, budist ve farklı dinlerden arkadaşlarım oldu. hepsinin inandıkları şeylerle ilgili çok kuvvetli savları olduğunu gördüm ama ilk defa bu kadar dar görüşlü ve zekadan yoksun bir tespite denk geldim. "açan arkadaş sağlam bir trol yapmaya çalışmış herhalde" dediğim başlık.
  • hayatı sadece dünyadan ibaret sananların düştüğü yanılgı. bu dünyada dualarıma cevap vermiyor dediğin tanrı belki farklı bir hayatta dualarının karşılığına cevap verecek.
  • tanri allah vs.. yok arkadaslar. kesin bilgi yayalim.
    kafalarimizi olmayan seylerin sacmaliklarina mantik aramakla yormayalim.
  • tek taraflı ilişki söz konusudur.
  • tam olarak öyle olmayandır. tanrı ibadet edip dünyada güzel işler yapan insanları cennetle müjdelemiştir. kimsenin hakkının kimsede kalmayacağı defalarca kutsal kitaplarda belirtilmiştir. para karı kız ortam falan filan için dua edip dualarınıza karşılık gelmeyince tanrı yoktur çünkü dualarıma yanıt gelmiyor demek kolaya kaçmaktır kii kutsal kitaplarda da yazdığı üzere iyi işler yapan insanlara dünya hayatında da iyilik verilebilmektedir.