şükela:  tümü | bugün soru sor
 • icerisinde yapay kayak merkezi barindiran dunyanin en buyuk alisveris merkezidir. adindan da belli ki dubai'de.
 • devasa ve ferah alışveriş merkezi. içinde akla gelebilecek her markanın mağazasına ilaveten, saatlerce çıkılamayacak büyük bir kitabevi, bir buz pateni pisti ile görmeye çok değer nitelikte koca bir akvaryum (köpek balıkları dahil bilumum ilginç balık içeren) ile daha yakından çeşitli deniz canlılarının incelenebileceği daha küçük akvaryumlardan oluşan hayvanat bahçesi barındırır. (akvaryum ve hayvanat bahçesi ücretlidir.)
 • an itibariyle dünyanın en büyük alışveriş merkezi. içerisinde bilimum markanın yanısıra devasa ebatlarda bir akvaryum, yine devasa ve üzerinden atlayan adam figürleri ile bezenmiş bir şelale vardır. burj dubainin bulunduğu bölgede yer alır. özellikle akvaryum gerçekten heyecan verici ve eğer kişi başı 25 aed vererek akvaryumu çevrilmiş alanın içerisine girerek en yakından seyredebilir, sonrasında da akvaryum içerisinden geçen tünele girip çift taraflı olan bu dev akvaryumu içinden gözlemleyebilirsiniz. ayrıca kişi başı 300 aed verdiğiniz takdirde akvaryuma gözetmenleeşliğinde dalıp köpekbalıkları ile yüzme imkanı da bulunmaktadır.
 • 22 futbol sahası büyüklüğüyle dünyanın en büyük alışveriş merkezi ünvanını çinliler'in elinden almıştır. yakın zamanda açılan sega republic ve `kidzania` ile büyükler kadar çocukların da ilgisini çekmektedir.
 • burj khalifa ile dipdibe bulunan, tıpkı onun gibi emaar tarafından inşa edilmiş; inanılmaz büyük ve gezerken kaybolmaya müsait ayrıca her daim kalabalık olan, dünyanın en büyük alışveriş merkezi.

  aklınıza gelebilecek her markanın dükkanını bulmak mümkün, tabi girişte haritasını almanız şartıyla.
 • yaklasik 5bin metrekarelik* bir alana sahip books kinokuniya'yi da icinde barindirmaktadir bu inanilmaz buyuklukteki alisveris merkezimiz. tum elektronik markalarinin da cok buyuk magazalari vardir burada. gezmek icin temiz 1 gune(kaybolmak olasi), alisveris icin net 1 haftaya ihtiyac vardir.

  burj khalif ile arasinda olusturulan havuz icinde aksamlari yapilan isikli su gosterisi, o civardaki restoranlarin dolmasina sebep olmaktadir.
 • sanırım dünyada armani, gucci gibi markaların sadece çocuklar için ürün satan "kids" mağazalarını görebileceğiniz tek alışveriş merkezi.
 • arapların,
  madem yaptık en bi büyüğünü en bi pahalısını en bi şeysini yapalım türünden kompleksine şahit olabileceğimiz kompleks.

  geçtiğimiz hafta şuna şahit oldum:

  dünyanın en uzun binası burj-al khalifa'nın karşısında, dünyanın en yüksek su gösterilerinin yapılabildiği suni gölün dibinde, dünyanın en büyük alışveriş merkezi dubai mall'da, dünyanın en pahalı çantası gösterimdeydi.

  dünyanın en büyük ve dünyanın en kalabalık (1200 dükkanla) dünyanın en bir alışveriş merkezi burası.
  dünyanın en.
 • 3 günde ancak 5'te birini gezebileceğiniz dünyanın en büyük alışveriş merkezi.
 • fountain show, akvaryum, candylicious, sega world gibi birbirinden manyak hodeleri icinde barindiran dubai'nin en cok bilinen malllarindan bir tanesi. address hotel ve burj khalifa komsularidir.