şükela:  tümü | bugün
 • hayatımda duyduğum en komik ifadelerden biri.. bugünkü haberlerde duble yol lafı çok fazla geçiyor. yok mudur bu terimin türkçesi? bir buçuk yol diye bir terimi de biz mi üretsek?
 • akp tarafından bulunmuş bir terim olması bakımından ilginç bir terim. duble yol, tek yol, sulu yol, şalgamlı yol, buzlu yol (!), suyu buzlu kalanı buzsuz yol gibi türevleri çıkabilir.
 • bölünmüş yol olarak turkcele$tirilebilecek isim tamlamasi. bu yollarin yapiminda duz asfalt yerine beton kullanilirsa, %20 tasarruf edilecegi soyleniyor. bu, betoncularin iddiasi tabi. ama kesin olan bir$ey varsa, abd ve avrupa'da yapilan tum kaliteli otobanlar beton. cunku asfalt gibi 5 yilda degil, 30 yilda bir bakim gerektiriyor..
 • duble rakidan sonra kafa karistiran diger bir ornek.
 • saftirik bünyeyi duble rakı kadar mutlu eden akp icraatı.
 • rte'nin sağda solda göğsünü gere gere yok şöyle duble yaptık yok böyle duble yaptık diye anlattığı yollar daha otuz derece sıcaklığı görmeden erimiş, vıcık vıcık zift anasını satayım. sonra da karayolları gelmiş bu ziftin üzerine kum serpmiş, sanki bi boka yarıyormuş gibi. arabanın her yanına sıçrayan zifte mi yanarsın yoksa yediğin onca toza mı? ulan rte icraatların boy boy, sevsin seni atlı kovboy...
 • yapana yaptırana, yaptık diye övünene viyadükleriyle beraber duble girmesini istediğim icraaaaat. her duyduğumda sinirleniyorum ya.
 • metro yapamayip cakmasini metrobus olarak nitelendiren belediye baskaninin abisinden de zaten otoyol yapamayip, anca sehirlerarasi karayolunun ortasina refuj ekleyip aha duble yol yaptik demesi beklenirdi.

  ha ote yandan tabii ki bolunmemis yola nazaran tercih edilir, hic yoktan da iyidir. hic olmazsa bir nebze daha guvenlidir.
 • süleyman demirel bir süre önce duble yolu şöyle tarif etmişti tv'de: "şimdi bir yol var önceden yapılan, biri geliyor yandan genişletiyor"

  bu olayı o kadar büyütenlere, 7 yıl iktidarda olup hizmet diye yol anlatmak acizliğine karşı valla güzel ayar. ama esas mesele, yıllarca köy-kasaba popülizmin yollarını açanlar bugün beş gidiş-beş geliş delik deşik çirkef siyaset otobanlarının da mimarı olduklarının acaba farkındalar mı?
 • ilk kez akp tarafından dillendirildiğinde,

  ''500 km'den fazlasını aynı şirkete vermeden inşa edeceğiz'' demişlerdi. halk olarak sevinmiştik. akp'nin ilk icraati olması açısından detaylıca irdelenmesi gerekiyor. yarın bir gün torunlara hikayeler anlatırken,

  '' her şey duble yol inşaatıyla başladı'' demek zorunda kalabiliriz. yahu duble yolu bu kadar önemli yapan şey ne? diyecek olanlar olabilir. bu yolları önemli yapan, 490 km'si x şirketine veriliyorsa, 30 kilometresi y şirketine verilip, geri kalan 490 km'sinin gene x şirketine veriliyor olması. sonrası malum,

  (bkz: ağaoğlu)
  (bkz: çalık holding)
  ....
  ..
  .