şükela:  tümü | bugün
 • motosikletin ferrari si.916 ve 996 iki ayrı efsanedir.sade ,stabil ve yüksek torque lu modeller ile kalplari fetheder.iki silindirli olmasına rağmen 4 silindirlilerin liginde yarışır ve son 5 yıldır da şampiyondur(carl fogarty)renk çümbüşü yerine sade sarı,kırmızı ve siyah(senna,monster)tercih ederler.
 • http://www.ducati.com/

  italyan motosiklet üreticisi.
  1926 yılında antonio cavalieri ducati ve oğulları adriano, marcello, bruno cavalieri tarafından, società scientifica radio brevetti ducati adıyla, bologna'da vakum tüpü, kondenser vb radyo ekipmanları üretmek için kurulmuş.
  1935 yılında ise borgo panigale'deki yeni fabrikalarına taşınmışlar fakat 2. dünya savaşı sırasında bombalanmış.
  1950 yılında siata (`societa ıtaliana per applicazioni tecniche auto-aviatorie`) tarafından üretilen cucciolo temelli bisiklet gövdesi üzerine kurulu ilk ducati motosiklet üretilmiş. 48cc, 44kg ağırlığındaki motosikletin son sürati 64km/sa ve yakıt tüketimi ise 100km'de 1,2 litreymiş.
  1952 yılında şirket milano'daki motosiklet fuarında 65ts adlı bir bisiklet temelli motosiklet ve cruiser adlı bir scooter ile yeralmış.
  1953 yılında ise şirket, ducati meccanica spa ve ducati elettronica adlarıyla iki ayrı şirket olarak faaliyetlerine devam etmiş. aynı yıl motosiklet üreten şirket ducati meccanica spa, günde 120 adetlik üretime rakamlarına ulaşmış.
  1960'lı yıllarda 250cc hacimli ilk hızlı motosikletleri ducati mach 1 hayata geçmiş.
  1970'li yıllarda ise v-twin motorlarla yüksek hacimli motosiklet üretimine başlanmış ve 1973 yılında şirketin alemetifarikası desmodromic valve tasarlanmış.
  1985 yılında cagiva, ducati'yi markayı değiştirip cagiva logosuyla üretim yapmak üzere satın almaya karar verse de satın aldıktan sonra ducati markasını korumuş.
  1996 yılında cagiva, çoğunluk hissesini texas pacific group'a satmış.
  1998 yılında ise tgp, kalan hisseleri de alarak şirketin tek sahibi olmuş.
  1999 yılına gelindiğinde ise şirketin adı ducati motor holding spa olarak değiştirilmiş ve borsaya açılarak şirket hisselerinin %65'i satışa çıkarılmış.
  2005 yılında carlo ve andrea bonomi tarafından yönetilen bir fon yönetimi şirketi tarafından satın alınmış.
  2012 yılında ise vw group, audi aracılığıyla şirketi satın aldığını duyurmuş. yine aynı yıl audi'nin sahibi olduğu lamborghini şirketin tüm hisselerini audi'den devralmış.
 • cok guzel ve cok pahalidan baska bi yorum yapamiyorum. fenerbahce stadinin ordaki motoshoplarda deneme surusu falan yaptiriyolar gayet guleryuzlu sekilde her insan evladi denemeli.
 • superbikelarından 996'nın tanımlayamadığım bir modeli ile matrix reloaded trailerının 56. saniyesinde gözümüzü yerinden çıkartan motorsiklet firması.
 • bariz $ekilde superbikeların on kasasını cıkartıp yol motorsikleti olarak satan firma*. kırmızı kasanın altına sarı iskelet takarak insanları kudurtan motorsiklet ureticisi.
 • mukemmeliyetin demirden versiyonu. ferrari benzetmesi de yerindedir, zira italyan malidir. blade 2'de de cameo yapmi$tir. bende 5 tane vardir, kultablasi olmamasi keyfimi kacirmaktadir.
 • 998 modeli ile bu pazar tanışma fırsatı bulduğum kırmızı canavar. yüksek torque nedeni ile üçüncü vites de bile gaz a yüklenmekle birlikte arka tekerin yol üzerinde lastik bırakmasına neden oluyor. müthiş bir yol tutumuna sahiptir, ancak belirli bir sürat a ulaştıktan sonra e6'yı yaya kaldırımı genişliğinde hissedersiniz. türkiye deki yol koşulları ve trafiğe sadece pazar günleri çıkan insan modelleri bu motor dan zevk almanızı zorlaştırsa da (adrenalin salgılanması müthiş bir şekilde artmaktadır) tek kelime ile italyan lar yine yapmış dedirten cihaz.
 • 999 superbike ile gozleri kama$tirdi
 • bunu insanlar kullansin diye yaptiklari modelleri, yani normal konseptleri ni diger markalarla karsilastirinca bir hayli zayif kaliyor ama bunun yaninda, digerlerine gore cok daha temiz iscilik ve kalite soz konusu. bu vaziyetteyken performans olarak digerlerinden daha geride fakat world superbike ta ducati team tarafından gelistirilen modelleri bariz bir ustunluge sahipler.

hesabın var mı? giriş yap