şükela:  tümü | bugün
 • gelmiş geçmiş en çirkin ducati.

  http://www.diavel.ducati.com/…dex/index.jsp?lang=en
 • ducati'nin, eicma 2010 fuarında tanıtımı yapılan ve 2011 ocak ayından itibaren avrupa'da temel versiyonu 17.100 avro carbon versiyonu ise 20.100 avro fiyatla satışa sunulacak olan yeni modelidir. üzerinde multistrada 1200'de de bulunan ve 162 hp. güce sahip olan 1200 cc. testastretta motor bulundurmakta olup kuru ağırlığı tmel versiyon için 210 kg. carbon versiyonu için ise 207 kg dir.
 • cikar cikmaz kisa sure icinde dunyada yok satan cadde canavaridir kendisi. edindigim izlenim ya cok begeniliyor ya da nefret ediliyor. yok sattigina gore begenenler cogunlukta olsa gerek. ny temali birkac fotosunu paylasalim...

  http://bmwsuperbikes.com/…mages/diavel/diavel26.jpg

  http://bmwsuperbikes.com/…mages/diavel/diavel25.jpg
 • öncelikle sanılanın aksine ducatinin cadde ya da racing tabir edilen super sport motorlarından biri değildir. aksine ducati'nin çıkarmış olduğu ikinci cruiser motorudur (ilki indiana diye bir şeydi). tabi şimdi kalkıp "hocu allasen bunun neresi cruiser, bildiğin caddeyle ss arası bir şey olmuş bu" diyebilirsin ama aslında öyle değil. hatta sanırım bu tarz motorlar için (şekil olarak benzemesede yamaha v max, truimph rocket 3 gibi motorlara da deniyor) muscle cruiser diyorlar.

  özellikle harley davidson v rod sevenlere ya da bu motoru estetik bulanlara daha bir çekici gelen motordur. bu yüzden görünüşü her ne kadar cadde dediğimiz motorları andırsa da özellikle endurocu tabir edilen tayfa için bir hayli itici bir motordur. (ne demiş altın elbiseli adam reiz: "endurocu çirkin sever")

  bununla beraber ducati ilginç bir girişimde bulunmuştur. öncelikle alışıla gelmiş bol kromajlı alçak seleli cruiser modelini bırakmış, iki tekerlek arası mesafeyi kısa tutup, göreceli daha yüksek bir sele koyup, viraj kabileyeti daha yüksek ve gayet net hızlı bir cruiser üretmiş.

  istatistiği nerde bulduğumu hatırlayamadığım için link veremiyorum ama amerikadaki satışlarına bakıldığında 50 yaş üstü harleyci (genellikle v rod sahibi) gençlik (ve bir o kadar da bayan harleyci) tarafından sevilip alınmış.

  teknik özelliklerine girmeye gerek yok, her şeyi uçuk işte. hızlı gidiyor, 1200cc motor (yine multi strada da kullanılan motorun aynısı) nerdeyse 1 kg a 1 beygir düşecek beygir gücü vs. vs.

  türkiye'deki tadından yenmez vergiler sayesinde "öküz alınır o para" gibi bir ederi olduğundan benim gibiler anca resimlerine bakıp yalanır o kadar. parası olan cruiser cı amcalar alsın gezsin lafımız yok.

  netice itibariyle hızsa hız, beygirse beygir, torksa tork, pahalıysa pahalı, gibi bütün özellikleri bünyesinde tutan bir motor. bu özellikleri bir arada arıyorsanız ve pistten ziyade yolda kullanıma uygunluk arıyorsanız kesinlikle bir bakın. ilk motorunuz olacaksa kaçarak uzaklaşın.
 • diavel dark ve tüm şaheserler için buyrun burdan yakın.
 • evladiyelik ducati modelidir. bunu almalı, senelerce yol yapılmalı ve günü gelince münasip bir seramoniyle evlada anahtarı teslim edilmeli.
 • bedava verseler binmem. öyle de çirkin bir motosiklet. satar yerine bir ducati streetfighter veya ducati 1199 panigale alırım amk.
 • arabayı satıp bundan alasım var. öyle bir akılçelen gönülçelen.
 • batman'in olmasa bile çakması olan arrow'da ki elemanın kullandığı motosiklet sanırım.