şükela:  tümü | bugün
 • kaşını da kapkalın koyu çizdirdiyse iyice tiksindiren davranış.
 • genelde poliüretan köpük dolgusu gibi durduğu için yanılmaktadır.
 • dolgu maddesi olan yılan zehri nedeniyle dudak kaslarının öldüğünü, konuşurken dudaklarını oynatamdığını ve kelimeleri ağzında döndüremediğini fark edecek mikro beyinli ablamızın sanrısıdır. kısa bir süre sonra yıla zehri dudağı öldürür ve kızımız doğuştan sakat bir birey görünümü kazanır. tabi ağzını fazla oynatmaya çalışmazsa, bunun çok da farkına varmazsınız.

  daha kötüsü dudak içindeki derisinin hissizleşmesi nedeniyle ağzında tükürük biriktiğini hissedemez. dudak kasları öldüğü için bizim basit bir ağız içi kas hareketiyle boğazımıza ittiğimiz tükürüğünü itemez. tükürük ağız önünde birikir, minik bir tükürük gölü oluşur ve dolguyu yenilemediğinde ince dudaklar artık o göleti taşıyamaz. konuşmak için ağzını açmaya "çabaladığında" o tükürük dudağının kenarından yavaşça aşağı sızmaya başlar. tabi kızımız bunun farkında bile olmaz çünkü dudak çevresindeki derisi de hissizleşmiştir.

  ve belki daha da acısı, artık öpüşmekten haz almamaya başlar. çünkü dudaklarına his kaybolur. dudaklarına dolgu yapmış bir kadın sizinle öpüşüyorsa, haz almak için değil, sizi tahrik edip avucuna düşürmek ve paranızı yemek için tamamen mekanik bir hareket olarak öpüşüyordur. zaten dudaklarına dolgu yaptırmasının nedenin de zengin erkekleri tahrik edip ağına düşürmek olduğuna kafanız basmamışsa, bu gerçekleri çok da umursamayın, sizin beyniniz fazlasını kaldırmaz. öpüşün gitsin. sonra da haracınızı ödersiniz.

  kadınlardan boşuna tiksinmiyoruz bebeler.
 • dudak dolgusunun iceriginde yilan zehri oldugunu sana cahil cuhelayi basligina toplamistir.

  dolgular guncel olarak genellikle hyaluronik asid icerir, yani bir tur kollajen. yilan zehri? oldugu soylenen seyin ise icerdigi botulinum toksin nedeni ile ile botoks oldugunu dusunuyorum. botoks uygulamalarinin hacim vermek gibi bir etkisi yoktur.

  dudak dolgulari, bir komplikasyona sebep olmadigi surece sagliga zararsizdir, yaklasik bir yillik surecte de zaten eriyip yok olmaktadir, kalici degildir.
 • bu kızın sorunu diğer bütün yüz hatları ve vücut hatları çirkin olduğu halde dudaklarını silikonlattırarak vaziyeti kurtaracağını sanmasıdır.
 • eğer dolgudan önce de güzelse, düşüncesinde haklı olan kızdır. zira yaşadığım ülkenin kızlarının güzelliği dillere destan olmakla beraber (bkz: isveçli kızlar) yine aynı ülkede estetik dolgu uygulamaları çılgıncasına popüler. instagram’da on dakika gezince bile binlerce estetik dolgu uygulaması yapan hemşireye rastlarsınız. kendilerinin michael kors çanta, akrilik tırnak ve ipek kirpikten sonra en yaygın “aksesuar”ları bu tip hyalüronik asit dolgusu uygulamalarıdır, dibi gelmiş saç ve spray tan’le kombinlerseniz kendinize swedish girl starter pack yapabilirsiniz pekala.

  ama bu kadınlar doğal halleriyle de elf gibi güzeller, sadece kendilerinde beğenmedikleri bir iki detayı değiştirmek derdindeler. eğer çirkinseniz dolgunun bir yardımı olacağını sanmıyorum, sonuç daha kötü bile olabilir zira yanlış uygulanmış dolgular hem çok yapay, hem de mimik yapınca korkunç duruyor. dudağınızın kaldırabileceği ölçüde, gülümsemenizi hilkat garibesine çevirmeyecek biçimde dolgu yaptırın. ve çok selfie çekmeyin.
 • artık türk kızı denince aklıma gelen şey şunlar oluyor nedense:

  1.dudak dolgusu
  2. burun estetiği

  her yerde bilmem ne estetik merkezi, bilmem ne güzellik merkezi açılırsa sonuç tüm kızlar aynı burun-dudak ikilisi olur. nerde o eski aytenler....

  tamam bazılarında güzel duruyor olabilir ama ben çok sıkıldım hep aynı kızı görmekten!
 • kadinlarin en buyuk yanilgilarindan biridir sanirim.

  kusura bakmayin da bok gibi oluyorsunuz. kendinize bu kotulugu yapmayin aq.
 • 40 yaş üstü ünlü kadınların 90'lardaki fotoğraflarına bakıp değişen moda akımını görebiliyoruz. incecik ip gibi kaşlar, kahverengi kalemle çerçeve edilmiş dudaklar, cilt tonundan koyu fondoten, vatkalı ceketler...işte bi 15-20 sene sonra yeni jenerasyon bu zamanki kadınların şiş, maymun poposuna dönmüş dudaklarına bakıp dalga geçecek. yine içlerindeki iyi niyetli meriç 'ama o zaman öyle modaymış' diyecek... illa ki 15-20 senenin geçmesine gerek mi var be kardeşim? bi kadın olarak söylüyorum: o dudak dolgusunu abarttığınızda yüzünüze bakınca sadece dudak görüyor insanlar. koca bi dudaktan ibaretsin! estetik ve seksi değilsin! 15 sene sonra saklamak isteyeceksin koca dudaklı fotoğraflarını! ne saçma modaymış diyeceksin!
  şu kadının dudakları güzel mi şimdi?