şükela:  tümü | bugün
  • kafada, yıkılmış bir bina ve mutfak kalıntıları, oraya buraya fışkırmış patlıcan parçaları, salça, kan ve ortada lök gibi yatan, yüzü haşlanmış ceset içeren post apocalyptic sahneler kurgulanmasına neden olur.
  • (bkz: uçurabilir)
  • kücükken komsunuzun yüzüne patladıysa, o sahne gözünüzün önünden gitmiyosa, korkulur efendim hatta düdüklü yemekleri anneye yaptırılır..
  • tamamen bilinçaltı kaynaklıdır..
    şöyle ki:
    benim kuşağım ki seksenlerde çocuk olmuş kuşak, şu tür haberlere çokça rastgeldi..

- annesi evde yokken düdüklü tencerenin kapağını açmak isteyen gencin yüzü yandı!!
    - mısır pişirmek istedi, mutfak camını patlattı!
    - mutfağınızdaki tehlike!
    - patlayan tencereden çıkan yemek parçaları vücuduna yapıştı!
    .
    .
    .
    işte bundandır ki, en komplike ve güvenilir olduğu iddia edilen şekli için bile yeterince güven duyamıyoruz a gençler..
  • bu yasima gelmeme ragmen bende hala mevcut olan bir fobidir. kucukken izledigim duduklu tencere faciasi haberlerinden midir, annemin binlerce kere yaptigi "aman oglum uzak dur" uyarilarindan midir bilmiyorum, hala duduklu tencerelere yaklasmaya cekiniyorum. hele bir de kapagini acmak mi? tovbe hasa, ondan bahseden bile yok zaten.
  • eskiden bir tek bende olduğunu sandığım fobi.

neyse ki, yalnız olmadığımı öğrendim de "kimsede olmayan bir fobim var, ben normal değilim" takıntımdan kurtuldum. içim rahatladı. hala normal olduğumu iddia etmiyorum ama, bu da bir başlangıç tabii...

belki bir gün, başkaları düdüklü tencerede bir şey pişirirken 3 dakikada bir "ya bu aletten garip sesler geliyor, her şeyin normal olduğuna emin misin" diye sormaktan da vazgeçerim, kimbilir...
  • tefal clipso kullanarak alt edilebilir.
  • bu şerefsiz tencere türünün yeni doğum yapan teyzemin tesadüfen mutfağa girdiği anda patlayıp kolunu ve göğsünün bir kısmını resmen haşlamasının ardından benim de geliştirdiğim fobi.
  • elinde el bombası tutmaktan zevk almayacak olan aklı başında, mantıklı her insanın sahip olması gereken fobidir.
  • sahip olan kişilerde, diğer fobidaşlarının hikayesini dinledikçe daha da bir artan şeydir.

o yüzden asla ve asla düdüklü tencere fobisi olanlar derneği kurulmamalıdır.