şükela:  tümü | bugün
  • kafada, yıkılmış bir bina ve mutfak kalıntıları, oraya buraya fışkırmış patlıcan parçaları, salça, kan ve ortada lök gibi yatan, yüzü haşlanmış ceset içeren post apocalyptic sahneler kurgulanmasına neden olur.
  • (bkz: uçurabilir)
  • kücükken komsunuzun yüzüne patladıysa, o sahne gözünüzün önünden gitmiyosa, korkulur efendim hatta düdüklü yemekleri anneye yaptırılır..
  • bu yasima gelmeme ragmen bende hala mevcut olan bir fobidir. kucukken izledigim duduklu tencere faciasi haberlerinden midir, annemin binlerce kere yaptigi "aman oglum uzak dur" uyarilarindan midir bilmiyorum, hala duduklu tencerelere yaklasmaya cekiniyorum. hele bir de kapagini acmak mi? tovbe hasa, ondan bahseden bile yok zaten.
  • eskiden bir tek bende olduğunu sandığım fobi.

neyse ki, yalnız olmadığımı öğrendim de "kimsede olmayan bir fobim var, ben normal değilim" takıntımdan kurtuldum. içim rahatladı. hala normal olduğumu iddia etmiyorum ama, bu da bir başlangıç tabii...

belki bir gün, başkaları düdüklü tencerede bir şey pişirirken 3 dakikada bir "ya bu aletten garip sesler geliyor, her şeyin normal olduğuna emin misin" diye sormaktan da vazgeçerim, kimbilir...
  • bu şerefsiz tencere türünün yeni doğum yapan teyzemin tesadüfen mutfağa girdiği anda patlayıp kolunu ve göğsünün bir kısmını resmen haşlamasının ardından benim de geliştirdiğim fobi.
  • elinde el bombası tutmaktan zevk almayacak olan aklı başında, mantıklı her insanın sahip olması gereken fobidir.
  • moderatör olanından bu fobi'den dolayı tırsmak yersizdir, format dahilinde şeker gibidir. bacım, selam ederim.
  • küçükken arkadaşımın mutfağında patlayıp da camı kırarak 50 metre ileriye fırlayan düdüklü tencereden sonra o gün bugündür varolan fobimdir.
  • küçükken (ben 6 aylıktan beri küçüğüm zaten leyn) patates kızartması uğruna elimi yaktıktan sonra tavada,

mutfak işlerine bulaşmamak için bulduğum bahanedir. (ama düdüklü patlamasıyla yüzü yanan arkadaşımın annesi hala aklımda)

ama ama tüpüm bitiyor barbunya yaparken hep de,
    bunun çaresi nerde?

salata var, yir misin?
    (çiğ)
    (köfte değil, kıvırcık filan)
    (düdüklü tencere atlantis mutfağında yok yazıldı)