• 1 2 ay önce başımıza geldi , kaliteli bilinen 1 markadan düdüklü tencere aldık, tencere 10 15 defa kullanılmadı bile , birgül booom bildiğin patladı, fırlayan kapak aspiratör e şiddetli vurmuş aspiratör kısa devre yapıp bozuldu , mutfak dolapları rezil oldu ,tavan rezil oldu ,halı rezil oldu . allahtan aileden kimse orda değildi .

firmaya durumu bildirdim , pek umursamadılar ,şikayet birimleri biz ilgilenmiyoruz falan diye başka birime yönlendirdi o birim bizi ilgilendirmez falanca ya söyleyin dedi . bir şekilde tencereyi yollayın kontrol edicez dediler .

1 gün , hiç bir selam sabah olmadan whatsaptan otomatik mesajla

merhaba xxx çelik servis biriminden yazıyorum şikayetize dair ürün incelenmiş olup basınç ve ocak üzerinde su testi yapılarak test edilmiştir. herhangi bir problem görülmemiştir. arıza görülmeyen ürüne herhangi bir işlem yapılamamaktadır. ürünün tarafınıza çıkışı sağlanacaktır.

yazıldı , ve patlayan tencerenin aslında sağlam olup patlamadığı, yani sütten çıkmış ak kaşık olduklarını iddaa edip, hiçbir masrafı ödemeyi teklif etmeyi bırakın, özür dilemeyi
    bırakın oralı bile olmadılar .

neyse , neyse ,neyse markamızı kötülüyor diye mahkemeye vermesin ler .
    birde utanmadan tencereyi geri yollamışlar ,lan değişikler ben o şeyi birdaha evime sokarmıyım, ..............., attığım resim ve videoları görmedinizmi , o tencerenin yakınında ailemden biri olsa olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum .
  • kullanmak için iş güvenliği uzmanı imzalı risk analizi, basınçlı kap periyodik muayene raporu ve ayrıntılı çalışma talimatnamesi gereken alet için yerinde bir fobidir.

aynı alet mutfakta değil de atölye ortamında kullanılsa yukarıdaki önlemler gerekir, abartmıyorum.
  • kafada, yıkılmış bir bina ve mutfak kalıntıları, oraya buraya fışkırmış patlıcan parçaları, salça, kan ve ortada lök gibi yatan, yüzü haşlanmış ceset içeren post apocalyptic sahneler kurgulanmasına neden olur.
  • yaş 11 civarı, mutfakta atıştırıyorum. büyük bir patlama ve kafama doğru dönerek gelen bir kaval kemiği hatırlıyorum.refleksim sayesinde kurtulmuştum.
    edit: kimin kaval kemiği diye soranlar olmuş. tenceredeki hayvanın kemiğinden bahsediyorum, evdekilerden parçalanan olmadı çok şükür. c4 mü lan bu.*
  • arkadaşımın annesi düdüklü tencereden vefat etti, bende hala korkusu vardır ve asla evime sokmam. anlık bir dikkatsizlik hepimizin başına gelebilecek bir şey.
  • ziyadesiyle yerinde bir fobidir, ve panik aninda insani sahane sacmalatabilir. dudukluyle son munasebetim, master tezini yazmamak icin ne yapacagimi sasirarak portakal receli yapmaya karar verdigim iki bin bes bahari saniyorum. televizyonda bir sey izlerken duduk calmaya baslayinca, dudukluyu ilk kullanisim olmadigi halde artik nasil bir malliksa, altini kapatip beklemek yerine direk dudugu yukari kaldirdim. beklemeden kapagi acmakta gerceklesen rabbine kavusmayla es deger olmasa bile, benden baska yapmis olan bir mal daha varsa biliyordur, dudugu kaldirdiginiz anda duduklunun icinde ne varsa fiskiye gibi fiskirmaya basliyor. su an hala inanamiyorum elimi yuzumu nasil yakmadim, can havliyle kendimi o mutfaktan nasil attim ama sonuc olarak mutfakta davlumbazdan yerlere, etraftaki her turlu mutfak esyasindan duvarlara her yer portakal receline bulandi. temizlemeye calisirken saniyorum bir yetmis bes su gecmisimdir ustuste. o gunden beri bir tek kez duduklu kullanmadigim gibi, evde kullanan varsa da, mutfagin kapisindan bile girmiyorum, oylesi bir fobi oldu diyebilirim.

en son yere doktugum yarim kutu vim'le dizlerimin ustunde kaya kaya taslari fircalarken kayip kicimin ustune oturdukca, mutfak kapisinda "ay galiba altima kacirdim ahahahaa" diye bogurerek gulen iki arkadasimi buradan sevgiyle aniyor, okuyorlarsa hazir yeri gelmisken soylemek istiyorum ki son etapta anirirlarken kafalarina kopuklu fircayi firlatmadigima hala ve olesiye pismanim.
  • elinde el bombası tutmaktan zevk almayacak olan aklı başında, mantıklı her insanın sahip olması gereken fobidir.
  • bundan 10 sene önce annem düdüklü tenrecede mercimek çorbası yaparken patlamıştı. kimseye bir şey olmadı ama her yer tarantino filmindeki kan sahneleri gibi çorba olmuştu.
  • normaldir. tam patlamaya hazır bir bomba gibi görünüyor çünkü. her tarafı kapalı, alttan sürekli ısınıyor, fıss pıss diye garip sesler çıkartıyor falan. patlamıyor olması mucize.
  • 7-8 yaşındayken düdüklü tencerede yaklaşık bir saattir "fısıtısı fısıtısı" diye kaynayan nohutu merak edip kapağını açmaya yeltenmem üzerine annemin önce elime sonra suratıma bir tokat aşketmesi üzerine benim de edindiğim bir fobidir. anneme de kızmıyorum, 5 saniye gecikse beynim nohutlarla birlikte mutfak tavanına dekor olabilirdi. o gün bu gündür düdüklü her şeye temkinli yaklaşırım.
hesabın var mı? giriş yap