şükela:  tümü | bugün
  • süper acayip enteresan bir olay. var bele bişi.
  • ev yeni boyanmış, mutfak dağınık diye komşumuz yemeği evin ortasında pişirmek istemiş. düdüklü tencere birden bir patlamış. o yeni boyanmış beyaz duvarların hepsi tavana kadar kurufasülye olmuş.

şimdi sıkıyosa tırsma.
  • yalnız olmadığımı farkettiren başlık. hayır yani onun içinde ki o basınçla canı falan sıkılıp patlamak istemeyeceği ne mağlum?
  • benim için seytan icadı, asla evime sokmayacağım alettir.

patladığı için yüzü yananların olduğu bu tencere tipi neden yasaklanmıyor anlamıyorum.
  • yalnız olmadığımı hissettiğim bir durum.

annem önceden düdüklüye yemeği koyar, sonra ortadan kaybolurdu. mutfak kapısından geçtikçe, bi de düdüklü tıslamaya başlayınca kafaları yerdim.
  • tuhaf görünümüne çocukken kafayı takmıştım. "bugün mutfaktan uzak dur tamam mı annem" diye uyarı gelince de artık onu ocak üstünde görmeliydim.

ritmik seslerini dinlerken, saplantılı bir şekilde buharı tahliye eden aparatın hareketlerini izlemek bağımlık yaptı. korkmamıştım ama ilk obsesif gif'imdi.
  • hafif mi? ben altıma işiyorum yakınından geçerken.

o aptal aletin patlamasıyla ölmek kadar trajik bir ölüm olamaz.
  • doğru tespittir.

çocukluğumun travmasıydı. bir bunun altını kapatmaya gönderilmek, bir de sıkan çamaşır makinasını kapatmak.

ne güzel anneler varmış bak "bugün mutfaktan uzak dur" diyormuş, bizimki tehlikenin ortasına atıyordu.
  • 'hafif tırsmak' tabiri biraz hafif olmuş diyerek katıldığım durum. evde biri otomatik biri normal iki tane böyle tencere var ama ben de hala kullanmaya cesaret yok.