şükela:  tümü | bugün
 • her anne babanin ruyasidir anli sanli dugun yapmak. gunumuz gencliginde pek tutulmaz.
 • her genc kizin hayali.her genc kiz gibi benim de arzum hayalim anli sanli kirk gun kirk gece dugunle gelin olmaktir.
 • ... çok şık giyindiğini sanan, yüzü boyalı ve röfleli saçlara sahip bir güruhun, kurtlarını dökerek, her yeri kurt içinde bırakmalarıyla sonuçlanan eylem. eylemin asıl iki kahramanı için ise bir nevi ölüm.
 • düğün salonu fikriyle gülümseten olay..
 • düğünlerde iki insanın evlenmesini kutlamaktan ziyade genç insanların iki eylence kaynağı vardır. 1-yaşı size daha yakın olan ve kankanızmış gibi olan küçük eniştenizi kafalamanız sonucu "pederden gizli" limonataya votka konur. 2-hava şartları ne olursa olsun düğün salonu önünde mahalleden gelen arkadaşlarla bir araya gelinip arada bir babanın veya herhangi bir akrabanın gelmesine karşılık düğün salonunun çıkış kapısı gözetlenilerek "pederden gizli" sigara içilir.
  ayrıca herkesin kafası güzel façası kıyak olduğu için arada bir hatunlarada bakılır, kesişilinir. hele bide hatun pas verirse(yada pas verdiği zannedilirse) diğer kafası güzel arkadaşlarla beraber acayip geyiği yapılır.
 • tanidiniz tanimadiniz bisuru kisinin karnini doyurdugunuz,kibarliktan insanlarin kirildigi,cocuklarin ortada bi oraya bi buraya kosturdugu,sadece ve sadece gosteris amacli yapilan gereksiz birsey.
 • düğün ve cenaze albümünden*, söz sezen'den, beste kurtis jasayev'den. (bkz: ünzile).

  parada pulda gözüm yok inan baba
  eloğlu* kıyar gülünün fidanına*
  olur a dara düşerim*, ihtimâl*
  gülüne su ver unutma
  olur a dara düşerim, ihtimal
  gülüne su ver unutma

  kınalı gelin uçuyor yuvadan
  günü saati biliyor yaradan
  duvağım*, telim*, kırmızı kemerim**
  dileğim bi' kız, bi' oğlan*

  vurun davullar güm be de gümm
  geçer mi geçer ah sayıgün
  hem ağlarım hem giderim
  bahtıma ne çıkarsa kabulüm*

  olur a dara düşerim, ihtimâl
  baba kapıyı kapatma
  olur a dara düşerim, ihtimal
  gülüne su ver unutma.
 • insanoglu bu ozel torenlerde vucudunu renkli kumashlarla sarar yuzune cheshitli boyalar surer. toren alaninda kendisini karshi cinse begendirmek ichin cheshitli danslar yaparlar. ilk bashta danslar bireyseldir. dugunun ilerleyen anlarinda birbirlerini begenen bireyler birlikte dans ederek birlikteliklerini ilan etmish olurlar.
 • sadece; " bizim madiiyat bakımından sizden aşşağı kalır yanımız yok, borç harçta olsa hayvanlar gibi masraf yapabiliyoruz " demeye yaramayan bununla beraber genç sülale bireylerininde bi şekilde kısmet bakınmalarına fırsat veren uygulama. ayrıca kız tarafının ekstra bi önem verdiğine inandığım güruh eğlenmesi...
 • ülkemizdeki versiyonlarında altın ve paranın yanında bol bol cephanenin de tüketildiği, ateşli silahların test edildiği kutlamadır.

  (bkz: kanlı düğün)
  (bkz: aferin hep böyle)