şükela:  tümü | bugün
  • düğün ve özel etkinlik online planlama sitesi.

an itibariyle televizyon kanallarında reklamı dönmektedir.

http://www.dugun.com/
  • düğün, nişan, kına gibi etkinliklerden önce mutlaka göz atılması gereken site. en azından mekan bulma, mekan dolaşma, fiyat alma ve bin tane çakal adamla muhattap olma gibi çin işkencelerini ortadan kaldırmaya, olmadı minimuma indirmeye yarıyor.
  • türkiyede konuyla ilgili baktığım diğer sitelere açıkara fark atan düğün ve evlilikle ilgili web sitesi. öyle harika bir site ki, evlenmeyecek insanın da evlenesi geliyor.
  • 25 kişilik dev ve hevesli ekibi ile içinde çalışılası, dışında kullanılası web portalı...
  • içinde gelinlikten damatlığa kadar her şeyin bulunduğu site. fakat iki en büyük eksikliği var. bunlardan biri gelin diğeri damat. tamam her şeyi buradan aldık, organize ettirdik de düğün gelinsiz, damatsız mı olacak?
  • çok eğlenceli ve iyi bir ekibe sahip olan kaynak niteliği taşıyan site. içinde çok faydalı araçlar bulunmaktadır.
    ajandam aracıyla düğününüze ne kadar kaldığını gün gün takip ederken, bütçem ile de alacağınız eşyaların size ne kadara mal olacağını yaklaşık olarak hesaplayabiliyorsunuz.

bunların yanı sıra bir de hava durumu bölümü vardır. önceki senelerdeki sıcaklıkların ortalamasını alarak düğün günündeki hava durumu hakkında ipuçları verir ve adamı şaşkınlığa sürükler.
  • işimin neredeyse büyük bölümünü oluşturan düğün sitesi.kafayı kullanır, tuttuğunuzu koparırsanız, 1 yıl içinde çok sağlam paralar kazanabilirsiniz. işimin büyük bir bölümünü internet üzerinden yürütüyorum, son yıllarda türkiyede (bkz: düğün turizmi) inanılmaz bir ivme kazanmış durumda.
    eğer'ki bedelli askerlik çıkarda, askerlik belasından kurtulursam çok sağlam projelerim var.
  • mekan araştırmasında ve teklif almada gerçekten yardımcı oluyor.
  • makale, galeri gibi bir çok içerikle düğün hazırlıklarında yönünü şaşıran çiftlere omuz atan site şimdide video içerikleriyle yüreklere su serpiyor adeta.. düğününü video izleyerek planla mottosuyla yola koyulan düğün.com/tv ile oturduğu yerden bi ton mekan gezmiş bi sürü gelinlik denemiş kadar oluveriyor insan..

izlemeden evlenmeyin =)
  • düğün.com'la reklamveren olarak deneyimimi paylaşmak isterim. buraya reklam vermeden önce deneyimi olan biri var mı diye sosyal mecralarda ben de çok bakınmıştım, dolayısıyla 3 sene reklam veren biri olarak fikirlerimi paylaşayım ,

- önceleri daha profesyonel çalışan ekibi şu son 1 senelik dönemde tok satıcı pozisyonuna evrildi. maillere cevap yazmamalar, üstten almalar, ters cevaplar... açıkçası dükkanın sahibinin haberi var mı bilmiyorum ama bu tavırları nedeniyle oldukça müşteri kaçırdıklarını düşünüyorum. müşteri ilişkileri filan gibi bir birimi var hatta isim de vereyim funda hn 'dı galiba satışa göre çok daha profesyonel ve iletişime açık şekilde çalışıyorlar, bir sorun olduğunda onlarla çok daha kolay çözülüyor.

- düğün yapacak biri buradan teklif istediği zaman muhtemelen aynı sayfada bulunduğunuz onlarca rakibinizden daha teklif istiyor doğal olarak. yani satış karşılaştırma üzerine kurulu. fiyat da burada öne çıkmanıza sebep oluyor ne yazık ki. müşterilerden gelen pahalısınız x firma şunu şunu şu fiyata yapıyor mailleri bir yerden sonra sıkıcı oluyor.

- firma yelpazesi çok büyüdü. benim segmentimde ilk girdiğim yılda 30 civarı firma varken şu an sanırım 200 ün üzerinde.

- fiyatlar her sene artar ve eski müşteri olmanızın pek bir pazarlık payı yoktur.

- düğün sektöründe benden başka bir alanda faaliyet gösteren arkadaşımı yönlendirmiştim. bana 15 gün önce satış yapan satışçı, arkadaşıma bana verdiğinden daha uygun bir fiyat söylemişti, aynı reklam hizmeti için.

- sonuç olarak ; sektöre yeni giren, adını duyurmak isteyen, düşük fiyat ile sıcak paraya ihtiyacı olan firmalar için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. ama sektörde bir isminiz ve müşteri portföyünüz varsa bence gerek yok. google ve facebook reklamları, yüzyüze temas için fuarlar çok daha etkili benim fikrimce.