1. pinhani'nin zaman beklemez albümünün son parçasıdır.
    böyle bir cümbüş, bir neşe içinde herkesin söylediği düğün şarkısıdır.
  2. neden bilmem ama bana yeni türkü'yü anımsatan bir pinhâni parçası.
    sözlerini yazmazsak olur mu hiç?

bir düğün bir tören yine başladı aynı şölen
    kınalar yakılır boyanır gözü yaşlı gelin
    bitince bu mutlu düğün gelin ile damat kalır bir köşede
    olur yine başka bir gün geliriz oynarız hep birlikte

analar babalar otururlar bir masaya
    yenilir içilir takılır paralar yakaya

geçecek bir ömür seçecek herkes eşini
    bir yüzük takarak tutacak eşler sözünü

edit: efendim aynı albümdeki düğün ile aynı parçaymış aslında. bu parçada arkada düğün sesleri var tek fark bu gibi sanki.
  3. albümdeki** orjinali olan düğün parçasından daha keyiflidir güzelde müziği vardır oynama heveside uyandırır ama ayakla ritm tutturmak daha keyifli gelir.

edit:mandalina kiz a teşekkürler
  4. tek kelimeyle enfes bi parça olmuş dinlerken insan kendisini açık hava düğünündeymiş gibi hissediyor.

üstelik hiç açık hava düğününde bulunmuş olmamasına rağmen...o derece...
  5. aynı albümdeki düğün şarkısının iplere dizilmiş ampüllere eşlik eden sıcak renklerle naklen yayın, bir kır düğünü atmosferinde prova edilmiş hali. ayrıca ısrarla çağrılan keremin hiç oynamadığını ve düğün dernekten haz aldığı halde yine de evliliğe karşı olan hanımkızımının serzenişini işitiyoruz. pinhaninin işveli şarkılarında dahi sahip olduğu o dingin üsluptan olsa gerek satır satır film gibi oynayan şarkı.
  6. (bkz: dugun)
    cok baska tarz bi sarki olmus bu dugun/dugun dernek... biraz anadolu ezgileri, biraz halk şiiri tadı
    çok neşeli ve keyifli. düğünümde bu şarkı çalmalı, karar verdim.

edit: dinlerken dinlerken farkettim ki kemençe olmasına rağmen bir yunan havası var şarkıda.. sonra gene dinledim, bir süper baba ezgisi yakaladım, dolayısıyla yeni türkü tınıları..
    ve sonra gene düşündüm*, bir müzikal tarzı sezdim.
    düğünün anlatılışı falan, sanki tiyatroda söyleniyormuş da arkada bir düğün sahnesi varmış izlenimi yarattı.
    "analar babalar otururlar bir masaya
    yenilir içilir takılır paralar yakaya"
    dizesini önde sinan mırıldanırken arkada gördüm takıları sanki, masaları, sirtakileri, halayları...
    kısacası çok fonksiyonlu bi eser olmuş.. muhteş!
  7. insanı mutsuz,hüzünlü de olsa neşelendiren suratına ufak tebessum koyan pinhanının zaman beklemez albumunun en sevımlı parcası

düğün dernek hakkında bilgi verin