şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdiye kadar gördüğüm en güzel ve en ilginç fotoğrafları çeken kişi için:

  (bkz: esra pozan)
 • artık dijital fotoğraf makinelerinin çıkmasıyla önemlerini yitirmiş, fakat zamanında özellikle de düğünlerin bol olduğu yaz aylarında aranılıp da bulunamayan kişilerdir.

  derken yıllar sonra gelen edit, hala bir umut var:

  www.fotografpaketi.com
 • başlıbaşına uzmanlık alanı olmuş bir fotoğrafçılık branşı. her düğünün anlatılacak bir hikayesi vardır. her hikayenin de içinde hüzünler, mutluluklar ve heyecanlar vardır. işte bu duyguları fotoroman mantığıyla işlemek gerçekten ayrı bir sanattır. yoksa, düğün sırasında oynayan amcaları teyzeleri çekmek veya stüdyoda gelinle damatı klişeleşmiş mutlu suratlarla çekmek değildir, düğün fotoğrafçılığı...

  (iyi bir örnek için bkz: http://www.mujganculfa.com/)
 • düğün merasiminde gelin ve damat tarafından ısrarlı amatör fotoğrafçıların bulunması halinde kendisiyle çekişme, sürtüşme ve hatta kavga yaşanabilecek zat.
 • mutlu gün tokatçılarıdır, iri tutulmuş bir albüme koydukları yarı şaka fotoğraflar için damada giydiren insanlardır. o tip bir bakış olamaz gerçek hayatta, insan öyle tutmaz gelini, zoraki oğlu zoraki sırıtmaz. sen stresi tavan yapmış adama dur, çüş, sağ, sol, hop, mop yağdır talimatı, kafasını tutup sağa sola çevir maymun gibi, ondan sonra tek hamlede çıkar elindeki makinenin parasını.

  (bkz: düğünden sonra fotoğrafları almaya gitmeyen damat)
 • düğün fotoğrafçılığının yerini artık "an fotoğrafçılığı" almıştır. gelinin son gelinlik provasından başlayarak çekim yapılmaktadır. detay ve belgesel fotoğrafçılığın en iyi örneklerini bulabileceğiniz fotoğrafçılardan biri de (bkz: burçin çobanoğlu)
 • düğün fotoğrafçılığı, fotoğrafçı camiasının en hafife aldığı fotoğrafçılık türüdür.
  "hiç birşey yapamazsam gider düğün çekerim" denilir. nispeten kolay ama sıkıcı bir türdür. isteklerin ardı arkası kesilmez. hiç bir bayan kolay kolay fotoğrafını beğenmez. vesikalık için 20-30 lira veren türk halkı düğün fotoğrafına 5 lira vermeye kıyamaz. düğün fotoğrafçısının işi zor iştir hasılı.
 • yaban ellerde paket program çekimleri 4000 $'dan başlayabilen meslek. türkiye'de 4000 dolar desen üstüne bir dayak yer hastane masraflarını bile çıkaramazsın tahmin ediyorum. bu arada bir fotoğrafçının da düğün fotoğrafçısına ihtiyacı olabilir. o vakit eline makinesini kapan arkadaşı gelse 5 ila 15 arası farklı gözden binlerce düğün fotoğrafı olur. negzel.
 • ihtiyaçtır.düğünlerin olmazsa olmazlarıdır.onlarsız düğünler düğün değil toplantıdır.bir fotoğraf için istedikleri ücret çok değildir.salon sahiplerinin yükse kira taleplerine karşılık kendiliğinden oluşan piyasanın ortalamasıdır.(bkz: )yattığım yerden yetkililere sesleniyorum )
  (bkz: düğünden sonra fotoğrafları almaya gitmeyen damat) akıllı olsun.