• akıllı erkektir. düğün dediğin şey zaten akrabalar arasında ki sidik yarışından başka bir şey değil. o sevimsiz, suratsız, samimiyetsiz akrabalara gösteriş yapmak için 2-3 saatliğine 60-70 bin lira harcamak gerizekalılıktan başka hiç birşey değil. o parayı bir gecede o anlamsız sikindirik bir adet uğruna harcamaktansa eşinle dünyayı gezebilir ya da altına aracın yoksa güzel bir araba çekebilirsin.
    bu düğün mevzusunu çıkartan insanın ben amına koyim.
  • ben de istemiyorum. hayır sonuçta biz ikimiz evleniyoruz diğer insanlar niye böyle coşku içindeler? hayatında yüzlerini görmediğin insanlar geliyor düğününe, saçma sapan adetler, saçma sapan şarkılar. bu tür adetlerin tümünü gereksiz buluyorum kınaydı, sözdü, halaydı, düğündü. at imzayı bitsin işte ne uzatıyon. sevdiğin tanıdığın 50-100 kişi olsun küçük bir yerde imzanı at, eğlenceni yap. doğal, samimi olsun.

düzenleme: imla
  • kalabalık ve gürültü sevmeyendir. sevgilim de öyleydi ben de istemiyordum tam birbirimizi bulduk diyorduk.
  • 600 gün boyunca her sabah kalkıp akşama kadar iş yerinde kafa patlatarak kazandığı parayı çarçur etmek istemiyor, yatırım yapmak daha erken emekli olmak, daha yüksek standartta yaşamak istiyordur.

haa illa düğün olacaksa buyurun daha düşük standartta yaşayın, dışarıya şov yapmak için hayatınızdan kısın. zamanınızdan kısın.
  • işte bu tam olarak benim.

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

1-dini olarak bakıldığında, gerekli birşey değil.

2-resmiyet açısından bakıldığında yine gerekli değil.

tamamen saçma sapan, “aileyi mutlu etmekten” başka bir amacı olmayan eğlencedir düğün.

öte yandan, tabi ki de dünyanın en saçma adetini yerine getirmek suretiyle on binlerce liramı sokaya atamam. onun yerine eğitime yatırım yaparım, dünya turu yaparım, harika bir balayı geçiririm.
  • düğün kadar saçma bir şey yok illa evlenilecekse.

planım yok elbette ama evleneceksem bile ileride, klasik nikah, sonrasında da en fazla 10-15 kişilik bir yemek, daha fazlası olmaz. zaten kalabalık aile değilim, kalabalık ailesi olan bir kadın ile hayatta yapamam.
  • düğün istemeyen erkeğin ılık, gerdan kırıp göbek atanın harbi erkek olduğunu öğrendiğimiz başlık.

(bkz: hıyar)
  • kendisinin düğün isteyip istememesi önemsizdir. önemli olan evleneceği kişinin annesinin, teyzesinin, halasının, yengesinin, arkadaşlarının, komşularının, bakkalının ve fatih itfaiyesinin ne istediği.
  • evlenmek istemiyordur belki !?
  • nikah da istemiyordur belki?
hesabın var mı? giriş yap