*

şükela:  tümü | bugün
  • yeterince dosta ulaştım. herşey için teşekkür ederim sözlük.
  • noktasız, virgülsüz çok güzel bir hikaye. bunu hatırlattı
  • 22 yaşında anasının bulduğu kızla evlenmesi gerekirken vur patlasın çal oynasın 33 yaşına gelip bu yaştan sonra “geçmişinde hazmedemeyeceğim bana söylenmesi gereken şeyler vardı :(“ moduna giren bir ademoğlu içeren tatava. yapma ya? bak sen şu işe.

aynısı kızlar için de geçerli tabi. illa evlenecekseniz 22 yaşında ananızın önerdiği adamla evlenmeniz gerekirken vur patlasın çal oynasın takılıyorsunuz ondan sonra aha evde kaldım telaşıyla böyle tiplerden kapağı atana kadar saklamanız gereken zibilyon tane husus oluyor. hayatınız yalan dolan, desise, bir şeyler gizleme, kaç göç yahu.

sizler kıçınızı da yırtsanız batılı olamazsınız önce bunun farkına varınp ona göre yaşamanız lazımdı gençler. biriyle sırf kafanızın içinde bastırdığınız ancak olmadık zamanda bammmm diye sokuşturduğunuz delikten taşıp ortalığa saçılan adetler öyle gerektirdiği için evlenilmez. aha herkes evleniyor lan geç kaldık anasını satayım denilerek de evlenilmez.

(bkz: ortadoğululuklar)

edit: buradan hareketle batılı yaşam tarzını savunduğum çıkarımını yapan insanlar var. ben herhangi bir yaşam tarzını savunmuyorum ya da batılılar gibi yaşamanın doğru olduğunu telakki etmiyorum. tutarsızlığı eleştiriyorum. arada kalmışlığı eleştiriyorum. doğu ve batı arasında sıkışmışlığı yani ortadoğululuğu yeriyorum. kimseye şöyle yaşamak doğrudur diye telkinde bulunmak haddim de değil uğraşım da değil. isteyen istediği gibi yaşasın bana ne? ama gördüğüm bir sakatlık varsa bunun tespitini yaparım.
  • aşk geçici bir kimyasal tepkimedir.
    gerçek değildir ve sona ermesi kesindir.
    dolayısıyla evlilik cehennemdir.
    çünkü kimseye ömür boyu aşık kalmanız mümkün değil.
    hayırlısı olmuş.
    yalnızlığa alışın ve sevin.
  • adına üzüldüm, eğer hikaye gerçekse kasmanı gerektirecek bir durum yok. kapan içine bir süre takıl asosyal, aç netflix al cips kola, yaşasın asosyal hayat.
  • gelecekten gelen yazar beyanıdır.

geçmiş olsun. erkenden bitmesi çok iyi olmuş.
  • hiçbir şey anlamadığım hikaye. evde kavga çıktığına göre başlık sahibi zaten kızarkadaşıyla beraber yaşıyormuş. o halde kızın geçmişini anlatmaması neden sorun oluyor? kız zaten senle beraber yaşadığına göre geçmişinde başka erkek arkadaşları da olması çok doğal. sorun neymiş ki? anlayan yeşillendirsin.
    ayrıca o armani ayakkapları gözümüze niye sokuyorsun aq.
    edit: kız çok para harcamak istemiş, eleman bu sebeple soğumuş. kızın geçmişte çocuk aldırmış olmasını bahane ediyor.
  • 2 aylık hatunla bu kadar ciddi düşünmen garip, oysa sadece içini rahatlatması gerekirdi