şükela:  tümü | bugün
  • terbiyesizligin dik alasıdır. ses kirliliğidir. damadı daha yakışıklı, gelini daha güzel, düğünü daha şen yapmaz.
    sinir katsayısını yükseltir. hele bir işe konsantre olmuş sessizliğe ihtiyacınız varsa, yada hastanız dinlenmeye çalışıyorsa...
  • resmi olarak biz sevişmeye gidiyoruz marşıdır.
  • en az ramazan davulcusu kadar gereksizdir.
  • siddete karsi biri olmama ragmen, icimde o kornalari teker teker sokup baska bir yerlere monte etme istegi duyuran moderen gelenek.

(bkz: ölmesi gereken türk gelenekleri)
  • nasil bir psikopatliktir anlayabilmis degilim. malesef bir turlu kurtulamadik da bu huyumuzdan. mantigini dahi cozemedim. biz evleniyoruz, herkes gorsun demek mi isteniyor, arabamiz var mi demek isteniyor, eglenmeye gidioz siz mal gibi evde kalin mi demek isteniyor, ne yapilmak isteniyor lan? cok eski bir gelenek filan da olamaz. nerden cikmis lan bu. gece gece dellendim yine.

bir de ulan tamam korna'ya abaniyorsun da arabanin camindan maymun gibi sarkmak ne demek. valla bir gun bu konvoylar yola cikmadan once hepsinin kornalarini bir sekilde devre disi birakacam, o zaman hepsi mal gibi kalacak oyle arabanin icinde.
  • 2 kişinin yasal olarak sevişecek olmasını kutlamak amacıyla çevreye tecavüz etmek.
  • ufak bir anadolu şehrinde gece 00:20 duyunca insanı eylem mi var acaba diye yanlış düşüncelere sevk edebilir.
  • türk halkının en özel adetlerindendir.
    aslında türk halkının kişiliğini de ortaya koyar. tek basinayken sesi cikmayan elemanin grup halindeyken kabadayilasmasiyla eşdeğerdir.

bu ulkede o amina kodugumun arabalarindan kornayi çıkartarak ses ve gürültü kirliliğini %80 azaltabilirsin.
    her düğün konvoyu bana ortadoğu da yaşadığımızi hatırlatıyor ya lan!
  • o evliliğin en kısa zamanda biteceğinin habercisidir. zira korna çalınarak geçilen yolda rahatsız edilen onca hastadan, yaşlıdan, anneden yeterince beddua alınmıştır. esasında aynı durum korna çalınarak yapılan asker uğurlamaları için de geçerlidir. o en büyük asker askerde geberdiğinde şehit değil niyazidir.