şükela:  tümü | bugün
  • yapılan düğünlerin masraflarını görüp de içten içe korkan ve en sonunda yapmamaya karar veren, ama verdiği gibi de eş adayını da o şekil de bir düşünce yapısından bulması gerektiğini iyi bilen insandır.
  • masrafları büyük ihtimal sikine takmayan insandır.
    güya dünyanın en mükemmel organizasyonu olan düğünün,sırf eşe dosta gösteriş yapma olayı olduğunu anlamış insandır.
  • sozde ıslam ulkesinde yasiyoruz, ehli subnet diyoruz dugunlere gelince sacma sapan hareketler harcamalar. para siciyo millet anlasilan. non stop gogogo
  • mevlit okutarak yapmak istiyordur.
  • benim bu insan.
    yahu allah aşkına düğün kadar başka bu denli bir gerizekalılık örneği yok dünya üzerinde.
    sırf birileri gelip göbek atsın,el çırpsın kim ne giymiş ne takmış dedikodusu yapılsın diye yapılan bir gösteriş budalalığı ve insanlar binlerce lira harcıyor bu işlere.
    evlenenlerin büyük çoğunluğu 30 yaş altı insanlar bir çoğu hayata yeni atılmış oluyor ve sen bu insanları sırf adet diye yapılan bu saçmalıklara maruz bırakarak hayata borç ile başlamalarına sebep oluyorsun.
    bunu yapan da hesapta canın dan çok seven ve hep iyiliğini düşünen ebeyenler,ebeveynlerimiz.
    bir lokma bir hırka felsefesi eskidendi,kıç kadar evde 5-6 kişi kıt kanaat yaşamalar.düğünlerde masrafsızdı bi pasta limonata bitti gitti..bu insanlar çağın değiştiğinin farkında değiller evlenmeyi hala kaçırdım bastım nikahı evlendim seviyesinde görüyorlar
    yada iş güç mü senin sigortan benim ya ceketimi satar sana bakarım.
    nah bakarsın abicim yıl olmuş 2015 kimse akşam bir tas tarhananaya yavan ekmeğe talim etmiyor artık,yada gizli pençe yapılmış ayakkabıya yamalı pantolona.
    o yüzden evlatlarınızı düğüne derneğe zorlarken bunları da düşünün bir zahmet..
  • düğün yapanlara anlam veremeyen mantıklı insandır.
  • sevdiğini, saçma sapan akrabalarının ortasında oynatmak istemiyor olabilir. düğün yapmaktansa, sevgili ile gezip tozmayı, yeni yerler görmeyi hayal ediyor da olabilir.

sevdiğini alabildikten sonra, her sabah bir düğün telaşında olmaz mı zaten?
  • makul bir istek.bize düşen tebrik etmektir.
  • bu benimdir. utangaç bir insanım. evlenişimin bir doğa olayı gibi karşılanmasını istemiyorum. bir de klasik argümanı da destekliyorum; düğün parasıyla evimizi güzelleştirir ya da dahası pek çok seyahat yapabilir, yeni yerler görebiliriz!
  • bu isteğini gerçekleştirmek için sadece düğün istemeyen bir eş bulması yetmeyecek kişidir. ayrıca eşin ailesi ve kendi ailesi de düğün yapmamayı kabul edebilecek potansiyelde olması gerekiyor.

iş ciddiye binince herkes içindeki düğün aşkını ortaya döküyor zira. çift olarak siz istemeseniz bile hadi gönüller bir olsun iyi kötü bir şey yapalım madem deniliyor. sıkıntı zaten düğün yapmakta değil geleneksel türk düğününün kimseyi memnun edemeyecek formatta olmasından.

evliliğin kıyısına gelindiğinde prensiplerden ne kadar ödün verilebileceğini ancak görebiliyor insan. "tamam hadi düğünse düğün, kınaysa kına, ankaranın bağlarıysa artık neyse yapalım da hayırlısıyla şu evin çatısının altına bir başımızı sokalım" moduna giriliyor.