• ben o kadının yerinde olsam, nikahtan 5 dk sonra savcılığa giderek şikayetçi olurum, kanıt elimde. hem ceza alması için uğraşırım, hem de nafaka alabilirsem; aldığım miktarla adam tutup, boşandığım adamı her ay döndüre döndüre tokatlatırım.

böyle geleneği de götünden sikeyim.
  • kafes dövüşüne çıksınlar, böyle olmamış çünkü. hayatta kalan kazansın ki üreyemesin bu aptallar.
  • burada
    görmekte olduğunuz bir çeşit damat ve gelenek türü.

bu lanet olası gelenekte damadın tokatına dayanan gelin evlilikte her sorunun üstesinden gelebilirmiş. bir nevi
    gelini kölelik müessesesine hazırlama geleneği.

edit: gelen yorumlarda bu geleneğin anadolu'da değil bulgaristan ya da romanya'daki romanlara ait olduğu söyleniyor.
  • bu tokadım, kavgada başka bir erkeğe atmaya götü yemez. anca kadına güç gösterisi.

bu sikik geleneğe ses çıkarmayan kadına da kızmıyor değilim. etrafındaki şakşakçı kadınlar da ülkedeki bazı zihniyetlerin, nasıl gelişemeyeceğini bize gösteriyor.
  • sert de vuruyor ve etrafındakiler ilginç sesler çıkartıyor.
    neyin kafası anlayamadım.
  • atatürk'ün kıymetini bilmeyen bütün kadınların izlemesi gereken video. kamu spotu niteliğinde.
  • aşık veysel'in hikayesi anlatılır hep, eşi sevgilisine kaçacağı zaman, ona sevgisinden çorabının içine para saklamış dara düşmesin diye. bu da fazladır elbette, ama gelenekten bahsedilecekse, öncekilerden kalan böyle bir gelenektir, türkülere biraz bakan görür bunu. eşimden ayrıldım yamandır halım gibi türkü yakılan coğrafyadan, "ya benimsin ya kara toprağın" diye her sene yüzlerce kadının katledildiği bir ülkeye döndük. ey sevdiğim sana şikayetim var diye türkü yakacağına, reddedilince vurup öldürenler gelenekten bahsedip kendisini savunur oldu.

sui misal emsal olmaz, eşini dengi görmeyeninki gelenek değil davarlık.
  • türk adeti olmayan bir saçmalığı uygulayan damattır.

bunu uygulayan da türküm diye gezmesin ortalıkta.

bu tip kadına şiddet içeren barzolukları ortadoğuya gelip kaynaşmak zorunda kaldığımız boktan kültürlerden aldık. göktürk hakanlığı döneminde bir kadına bu şekilde el kaldıran erkeğin elini götüne sokarlar, sürahi gibi gezdirirlerdi.

ortadoğu dünyanın göt deliğidir.
  • bu muameleyi kabul eden, tokatı atan kadar suçludur. ne eksik ne fazla. yarın bir gün tokatı atan tarafından dövüldüğünde veya öldürüldüğünde de üzüleni... azalarak bitin.
hesabın var mı? giriş yap