şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kadın ve erkeğin en mutlu günleri. ömürleri boyunca hep akıllarda kalacak.
 • dün bunun whatsapp yazışmalı karikatürünü gördüm.

  baba: oğlum sana en derin tebriklerimi sunuyorum. eminim bugünü hayatının sonuna kadar en mutlu günün olarak hatırlayacaksın.

  oğul: teşekkürler baba ama düğün yarın!!!

  baba: biliyorum
 • erken yaşta evlilik karşıtı bir yazar olarak, evliliğin doğru zamanda doğru kişiyle yapılırsa dünyanın en huzurlu mutluluğu olduğu kanaatindeyim.. (huzursuz mutluluk nasıl oluyormuşkie diyen olursa kalbini kırarım)

  bu kadar eziklemeyin olum evliliği..

  hiç mi aşık olmadınız?.

  hiç mi onu bir kez görmek için bütün şehri alt üst etme isteği yaşamadınız?.

  hiç mi onu görünce avuç içleriniz terlemedi?.

  duygu organlarınızı mı aldırdınız lan?.

  aşık olduğun kişiyle sevişirken yaşadığın hazzı neyle kıyaslayabilirsin?.

  bu kişiyle bir ömür geçirip, evlat sahibi olup, el ele yaşlanmak niye bu kadar kötü olsun?.

  evliler gelip, iyide o işler öyle olmuyo demesin hiç!!
  doğru zamanda doğru kişiyle yapılacak evlilikten bahsediyorum..

  20 yaşında, tanımadığınız biriyle görücü usulü evlenip aşktan, sevgiden, hayatın zorluklarından bihaber evcilik oynuyorsunuz ondan sonra evliliğin boktanlığından yakınıyorsunuz..
 • kritik noktadan önceki son düzlüktür.

  zira yarına ya kendinizi yakacaksınız, yada güzel bir ömrün kapısını aralayacaksınız.
 • yarin (saat 00:00'i gectigine gore bugün de diyebilirim) düğünüm ve nikahim oldugu icin ben de bu güzel günü yasamaktayim. ne badireler atlattik diye sayacak degilim, sadece genc arkadaslara hep duyduklari bir sözü hatirlatacam: düğün yapmayin. yapma kardesim, nikahla bitir isi. kimseyi dinleme, ne kiz tarafini, ne erkek tarafini. yapmiyorum de. sana diyecekler ki "e ama adettir, ele gune karsi ne deriz, kimse gelmez nikahq, taktigimiz takilar hic olur..vs.." dinleme kardesim kimseyi. bu topa hic girme, kafan rahat olsun. sen merak etme, takilacak taki bagdattan bile gelir, takilmayacak taki icin ise ciragan sarayinda bile dugun yapsan nafile, yine takilmaz o. bosuna bu inanilmaz yorucu, yipratici islere bulasma. gelinligiydi, bindallisiydi, kinasiydi, dugunuydu, muzigiydi, fotografiydi, oyunuydu, halayiydi, yok araba kirala, yok kuaforle konus, salon tut, ona bahsis, buna bahsis.. hic ugrasma.. bak sabaha düğünüm var, herseyi biraktim, sana nasihat veriyorum kardesim, demek ki bir bildigim var, sen beni dinle.. butun bunlara harcayacagin parayla bir araba alirsin, ustune yurtdisina balayina gidersin. yaziktir.
 • çok tehlikeli bir gündür. çevresinde mutlu bir evliliğe rastlamamış evlilikten içten içe korkan bu yüzden de bunu mümkün oldukça geç bir yaşta gerçekleştirmek isteyen insan için tehlikelidir. o gün içinde bir anda korkusuna yenik düşüp vazgeçebilir. kaçıp gidebilir. her şey olabilir.