şükela:  tümü | bugün
  • basıma gelmis hadisedir,kirginlik vardi davet etmedi arkadas cani sagolsun allah mesut etsinden baska sey demek dusmez.
  • düğünün yapılacağı yer yada mekana göre değişkenlik göstermesi kaçınılmazdır. özellikle yemekli ve kokteyli bir düğün düşünülüyorsa, tek tek kişi sayısını hesaplamak lazım geliyor. sonucta gelecek olan kişilere şu kadar kişi gelin, çocukları getirmeyin vs. demekte olmuyor. diğer türlü bakıyorum, birisini çağırıp diğerini çağırmamakta olmuyor. velasıl kelam zor meseledir.
  • eger kendi dugununuz daha once olmus, siz de cagirmissaniz, o eleman geldiyse dugununuze ve sizi cagirmadiysa ayri,
    eger siz cagirmissaniz eleman gelmemis ve kendi dugunune de sizi cagirmadi ise ayri,
    eger once onun dugunu oluyor ve sizi cagirmiyorsa ayri,
    sekilde tavir alinmasi gereken hadisedir.
    yani o kadar basit degildir. en kotusu sanirim yukardaki siklardan ikincisidir.
    hayatta dugunune cagirmasa darilacagim uc bes kisi vardir.ondan da cok korkarim.hem o kisiyi arkadas olarak seviyorsaniz kaybetmek istmezsiniz, ama bu da affedilir bir suc degildir.sanirim boyle bir durumda ne yapacagini onceden planlamak en gerekli seylerden birisidir bu hususta.
  • hep bu olmak istememe rağmen ilk sırada çağrılan insanlardan biriyim (uzak-yakın fark etmez tüm sülalemde bu böyle). hatta beni konumlandırdıkları yere göre giderim düğüne falan (arayıp sorarlar). tüm bunlara rağmen en son davet edildiğim düğüne saat 22'de katıldım. sanırım bu işleri fazla sallamayan, önemsemeyen insanlar gözde oluyor gibi bir durum var.
  • bazı kişilerin başına gelmesi imkansızdır.

(bkz: kambersiz düğün olmaz)
  • yakın arkadaşlar tarafından yapılması bence arkadaşlık ilişkinizi sorgulatmalıdır. hayatınızda muhtemelen bir kere yaşayacağınız mutluluğa yakın diye düşündüğünüz arkadaşınızı çağırmıyorsanız bence o artık yakın değildir. haa yurtdışıda jet nikah yapmışsınızdır o ayrı tabi.
  • bazen sevindiren olaydır aslında.
    arkadaşınız size kırk yılın başında selam veriyorsa artık ve o selamlar yılda bir siz yazdığınızda filan oluyorsa
    bırakın çağırmasın amk. çok da iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum bu noktada ben. hatta kendimi takı getirsin diye
    çağırılan mahalle komşuları gibi hissediyorum o vakit.
  • dünyanın en muhteşem şeyidir. oynama derdi yok, takı derdi yok, saçma sapan müziklerle kafa şişirmek yok. tadını çıkarın be, manyak mısınız?
  • en sevdiğim şey. kimse beni çağırmasın abi nefret ediyorum düğünlerden. evlenecek arkadaşlarıma da en başından söylüyorum, davetiye falan vermeyin ne de olsa gelmeyeceğim diye.
  • çeyrek altın 400 liralara dayanmışken dünyanın en güzel istenmeyişidir.