şükela:  tümü | bugün
  • "düğüne gider gibi" çıkarımını neye dayanarak yaptığını pek anlayamadım açıkçası. acaba üzerindeki takım elbiseden mi? yasta olduğunu gösterir koyu renk takım ile aynı zamanda böylesine bir günde ulusal birliği temsilen kırmızı/beyaz bir gömlek kravat kombinasyonu. ben izlediğimde beğendim.

ama mesel takım elbiseyse, oraya takım elbiseyle gelen herhalde ilk uğur bey değil.

buyrunuz

bunu da buyrunuz

ve hepsini bırakın, asıl bunu buyrunuz

demek ki mesele takım elbise değil. eğer uğur abimiz de iki tekme atıp, ağzına bir yumruk çaksaydı diğer takım elbiseliler gibi, makbul adam olur, bu tepkiyi de almazdı.
  • oraya insanları dinlemeye ve onlarla konuşmaya giderek bu tepkiyi hak etmiştir. oysa oraya gidip o vatandaşa "gel de yanımda konuş" deyip iki tokat sallasa, korumaları o adamı tekme tokat aşağı indirse, danışmanı da yerdeki vatandaşa topa vurur gibi tekmeler atsa "her yer uğur her yer dündar" tezahüratlarıyla karşılanırdı.
  • başbakana yapılan tepkiden farkı olmayan tepki. acılı insanlar bunlar. tepki vermemek lazım.
  • güneş gözlüğü ve cep mendili nedir yahu?

artis gibi somaya gitmiş adam.
  • uğur dündar 71 yaşındadır,
    o alanda oradan oraya koşuşturup, gece gündüz demeden haber sunacak direnci ve fiziksel rahatlığı olabileceğini sanmıyorum. orada bulunması bile başlı başına duyarlılıktır, ne giydiği, ne yaptığının çok önemi yok.
    en azından orada grand tuvalet arz-ı endam eden bürokratlar kadar halay başı olmayı haketmiyor.
  • böyle zamanlarda öfke ortaya çıkıyor ve millet kimi sevmiyorsa ona çemkiriyor. rte'yi sevmeyen ona kılıçdaroğlu'nu sevmeyen ona bağırıp çağırıyor. uğur dündar da bundan nasibini almış. daha basit giyinse de parka plaja gider gibi gelmişsin diyebilirlerdi.
  • uğur dündar akıllıca olanı yapmış, oradan uzaklaşmıştır. yoksa neye kızıyor bu adam hala anlamış değilim. "başına boya yapmış, takım elbiseni giymişin, gelmişin buraya" ne demek, allah aşkına biri yazsın şuraya!
  • tepkinin haklı olduğunu düşünen, kendi düşünme yeteneğinden yoksun, en ufak saçma bir fikre bile çabucak kapılıp giden * adamları göstermiştir bize. bu adamı takım elbisesiz görmüşlüğüm yok benim ki oraya geldiği yerde de bir miktar vakit geçirip gitti oraya. sabah kalkıp bugün soma'ya göre giyinmek zorundayım mi deseydi? böyle bir algı mı var amına koyayım. hem bu daha samimiyetsiz değil mi? öyle gitse samimiyetsizlikle suçlarlardı bu sefer.
  • milletçe neden ilerleyemediğimizin aynası olan durumdur.

içeriğe bakmaz da bokla boncukla uğraşır anca.