şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir türkiye gerçeği. bunlar için başkalarının bir önemi yoktur, o an tek amaçları sikik düğünleri için insanları rahatsız etmektir. ne kadar gürültü yaparsalar okadar değerli ve sikik düğünlerini okadar ihtişamlı hissederler.
  • evde hastası varken aynı sesleri duyduğunda ana avrat küfür ediyordur.
  • bildiğim kadarıyla cezai yaptırımı bulunup, cezayı uygulayacak birimi bulunmayan eylemdir.
  • arabayla yolun ortasında durup patinaj çekeni gördüm. her yer duman, gürültü. arkada trafik bekliyor. inip oynadılar bir de. umarım çocukları olmaz. ürememeleri lazım.
  • düğüne konvoy yapıp gitmeyi nasıl anlamıyorsam bu korna olayını da çözemedim yıllardır. anladık kızınız/oğlunuz bu gece mesai yapacak da bundan bize ne? nerede denk gelsem "damadın çükü kalkmasın" diyorum.

hadi daha kibar anlatayım, sizin mutlu gününüz başkasının en üzüntülü zamanı olabilir, hastalık gibi onlarca etken sayılabilir.

gelelim gelin almanın, düğüne toplu halde gitmenin tarihçesine, evet bu gelenek çoğu yerde uzun yıllardır mevcut ama bu geleneğin hakkının verildiği zamanlar araba da yoktu kornada bilmem anlatabiliyor muyum? azalarak bitmeyin, yok olun bir zahmet!

tanım: insan olmayan mahluklardır.