şükela:  tümü | bugün
  • çeyrek altının 300 tl'ye dayanmasıyla son bulan olay olup, dolar ve altının yükselişiyle beraber ileri zamanlarda yerini sadece tebriğe bırakacaktır.
  • ekonomi böyle giderse yakında başlık “düğün olayının son bulması” olarak değişir.
  • "bütçesinin 3 arkadaş düğününü daha ancak kaldırabileceğini açıklayan burak tarhan (33), konkordato ilan etti..."

http://www.zaytung.com/blgdetay.asp?newsid=339988
  • türk kızlarında bu “bir kez evleniyorum” görgüsüzlüğü de son bulur belki. bugün bir düğünün maliyeti 100bin tl civarında. artık eskisi gibi akrabalık,komşuluk ilişkisi yok aşiret düğünleri dışında geline 1328484 kilo altın takma devri bitti bitmek zorunda. farkında değiliz belki ama millet aç aç.
  • bu dönemde arkadaşları önem sırasına koymak gerekiyor. bu yaz sıraya girmişler gibi 3 yakın arkadaşımın düğünü var. önem sıralarına göre birine çeyrek birine gram birine de para takmayı düşünüyorum.
    bütün bunları işsiz olmama rağmen baba parasıyla yapmam da cabası.
  • manifestoya eklenebilirmiş.

"düğünlerde "çeyrek" altın takmanızı ve eş-dost-akrabanıza olan borcunuzu ödemenizi sağlayacağız."
  • artık çeyrek olarak sadece kokoreç takılacaktır
    (bkz: çeyrek kokoreç)
  • (bkz: gram altın)
  • iyi ki iki sene evvel evlenmişim, yoksa çeareksiz kalırdık mazallah
  • kimseye 50 liradan fazla takmayı düşünmüyorum.
    o da oraya gidip hiçbir şey takmadan döndü demesinler deyü.

kocayı yahut karıyı bulan bir daha size zaten bakmıyor. aynı şehirde olsanız bile görüşemeyeceksiniz kaldı ki farklı şehirlere taşınması da var bunların.
    bana gelecek mi ?? hayır tabiki.
    milleti fazla ciddiye almayın arkadaşlar.
    gidin 50 kağıt takın gelin.

o bile fazla bana göre. sadece gitmek yeter ama neyse.