şükela:  tümü | bugün
  • düğünlere gitmek istemedikleri halde yakınları tarafından zorla götürülen insanlardır. düğünü uzak bir köşeden izleyip, sessizce ayrılırlar.
  • oynamadıkları anda yiyecekleri damgaları belli olan insanlardır. arkadaş çevresinde en sosyal olan onlarda olsa, orada kalkmadıkları için, ne utangaçlığı kalır ne insanlığı. bunu namus meselesi gibi görenlerde vardır. şuna yorarım genelde ben bunu, karşı taraftan bulduğu tek üstünlüğü* düğünlerde oynamaksa bir insanın, ilk fırsatını bulduğunda ağzına geleni söylemesi normaldir.
  • oynayan insanlari da seyretmiyorlarsa, garsonlardir.
  • o ortamda mecburen bulunuyordur. kendisini oraya ait hissetmiyordur. oradaki varlığı bile kendisini rahatsız ederken çıkıp oynamak o kişi için, sevgilisini başkası ile öpüşürken görmekten ağırdır.
  • an itibariyle dahil olduğum insanl topluluğudur. millet oynarken entri giriyorum sevgili sözlük. yalnızlığın hissedildiği anları yaşıyorum bir de.
  • benim lan bu. oynayamam. öyle ortalara çıkıp gerdan kıramam. ama çok güzel alkış tutarım bak :) sevmiyorum arkadaş koca koca teyzeler terli arkadaşlarla göbek atmak. evet utangacım ama düğünde oynamamak ruhsal bir problemmiş gibi incelenmemeli bence. aslında düğüne de gerek yok ya neyse
  • oynamaya zorlanmaması gereken insanlardır, istese kendi kalkıp oynayabilir zaten
  • benim de dahil olduğum grup, zaten sadece et tırnak kadar yakın olduklarımın düğünlerine kalpleri kırılmasın diye giderim. gittiğim düğünlerde de prensibimdir oynamam, oynayamam. hiçbir dans yeteneğim olmamakla birlikte(evet, odunum) kalabalık içinde oynamaktan çekinirim.

düğünde oynamayan insanları kendi hallerine bırakalım ve üzmeyelim lütfen.
  • insan neslinin dna'sında binlerce yıl önce öldürdüğü hayvanı beğendiği kadına armağan edip onu elde eden dangalak atanını kattığı gen yüzünden tepinen insanlara anlam veremeyen insandır.