şükela:  tümü | bugün
50 entry daha
  • kaldı mı böyle kadınlar?
  • yakın zamanda yapacağım eylem.
  • önemli olan, evlenen çiftin birbirini sevmesidir. diğer ayrıntılar, sadece ayrıntıdır.
  • en ideal olanı, hemen nikahı basarım, hayalim diyenlerin de çoğunluğunun erkek olması.
    amk iki yüzlüleri, karına gelince avuç yalat, ama dışarda saç saç paraları leylaya.
  • 1 ay önce bunu gerçekleştirmiş biri olarak söyleyebilirim ki zerrece pişman değilim. ne eşim ne de ben düğün sevmiyoruz. seçtik bir nikah dairesi, belirledik bir gün, gittik sakin sakin evlendik. yaz ortasında evlendiğimiz için tören kalabalık değildi. sadece sevdiğimiz insanlar vardı. herkese tavsiye ediyorum. sade bir nikah en güzeli. hele ki her şeyin deli gibi pahalı olduğu şöyle bir zamanda düğün yapacağım diye borca girmek delilik. birbirinize bunu yapmayın. sonra o borçları ödemeye çalışırken birbirinizi yersiniz. :)
  • evliliğin en "doğal" hali budur.
  • bulunduğumuz devirde bu şekilde evlenmek isteyen kıza denk gelirseniz kaçırmayın...nesilleri tükenmek üzere
  • çevremde evliliğin iki kişi arasında değil, iki aile arasında olduğunu gördükten sonra yapabilene büyük saygı duyduğum olaydır.
  • imkanım neye elverirse o kadarlık bütçeyle düğün de yaparım, yemek de veririm. param olmazsa o ayrı. ama imkan varken bu kadar boşvermiş, bu kadar toplumdan nefret ediyorsan, nikaha neden ihtiyaç duyuyorsun anlam veremiyorum. sonuçta imzadan ibaret, hukuki bir şey.
  • gelin ve damadın anası ve babası o güne kadar düğünlere gidip takı taktıysa asla gerçekleşmeyecek eylem.

kimse ana babasının asla tanımadığı akrabalarla eğlenmek istemiyor elbette ama kendimizi de kandırmayalım. kimse kimseye katkım olsun diye takı takmıyor, herkes yatırım gözüyle bakıyor. durum böyle olunca da ‘sade’ tören hayal oluyor.

çocuğum aynı kaderi yaşamasın diyorsan gideceğiniz düğünlere, takacağınız takılara şimdiden dikkat etmeye başlayabilirsiniz
56 entry daha