şükela:  tümü | bugün
  • kanaltürk'ta yeni yayımlanmaya başlayan program.

damat adayının işkence çektiği reality show.

(ara: yemekteyiz)

aynı kategoriden eski bir yapım için (bkz: şaşkın ördek)
  • uzun zamandır böyle salak bir programa rastlamamıştım. hala kendime gelemedim. eve beyaz eşya seçmeye damadın annesiyle gidip, kadının gelinin fikrini bile sormaması, çocuğun annesinin sözünden çıkmaması, çeyizlerin kameralar önünde açılması, damadın hamamdaki köpüklü sapkın dansı, kaynananın koca memelerinden kavuşmayan kolları elleri, benim yemeğimden başkasını yiyemez diyişi... yemin ederim paralize oldum.
    allah akıl fikir versin

http://www.kanalturk.com.tr/tv/dugunumuz-var/
  • (bkz: çemberimde gül oya) dizisinin en sevdiğim fon müziklerinden biridir. adamın içini mutlu eder, pozitif eder. ne güzel gitar tonlarıdır bunlar, hastasıyım.
  • şu an maruz kaldığım program.

evlilikten tekrar soğudum.
  • milletin düğün yapıp birbirini oyladığı program. fakat daha sağlıklı bir oylama için gerdek performanslarının da yayınlanmasını tavsiye ediyorum. yayınlayın, o zaman reytingi görün.

(bkz: şimdi onlar düşünsün)
  • hayatımda izlediğim en saykodelik etkiye sahip programlarda ilk sıraya oturdu. demin gelinle damat düğüne şampiyonlar ligi müziğiyle girdi.

(bkz: hahahahahahahahaha)
  • kişinin beynini masanın üzerine koyarak izleyebileceği program. aşırı derecede maruz kaldım, iq düşmesi tehlikesi ile karşı karşıyayım. kumanda kontrolü elimde değil. (bkz: kardeşin biraz şey olması)

gelinler düğün yapıp birbirilerini salak salak eleştiriyorlar. iğrenç düğün topuzları, sirk makyajından hallice makyajları, rüküş gelinlikleri ile arz-ı endam ediyorlar. çok matah bir şey yapmışlarcasına bir gelinliğe kaç bin lira baydıklarını anlatan gelinler, damadı nasıl zora koşup birsürü maddi istek öne sürdüğünü anlatan "kız tarafı" var. gelinin teki de inanmazsınız ama kına gecesinde ağlamaktan hastanelik olduğunu büyük bir övüçle anlatıyor. * kuzum o kadar ağlayacaksan 6 defa istetmeseydin kendini.

program tahmin edilebileceği üzere birsürü saçma türk adetiyle dolu. tam bir türkiye özeti. daha fazla dayanamiciim.
  • kırmızı kuşak görünce kan beynime sıçrıyor,bir kadın kendini bu kadar aşağılatmamalı.bir de ailesinden ayrılıyor diye hüngür hüngür ağlayanlar gördüm onlara değimiyorum bile.1 ay sonra aile evine döner böyleleri.
  • kaç gündür tv8 denk geldiğim ve herseferinde midemi daha da bulandıran evlilikten soğutan programdır.bu programdan sonra karar verdim ki dünya’daki en rezil ve ahlaksız düğün adetleri bizde.ulan düğün zamanı berberinden tut gelinin kardeşine kadar herkes yankesici oluyor.herkesin düşündüğü tek şey “acaba evlenen çiftten ne kadar kopartırız?”ve dünya’nın en saçma adetleri de bunların cabası.ulan berber,damattan damat traşı için 1000 tl istiyor.senin allah belanı versin.saçımı sakalımı kendim keserimyine de o parayı sana vermem.gelinin ablası mı arkadaşı mı ne boksa damadın kapısına recep ivedik gibi kerkinip haraç kesiyor ve isteği miktarı almayana kadar bu olayı daha da çirkinleştirip devam ettiriyor.bu ve bunun gibi br sürü iğrenç gelenek.evlenmeyin dostlar.
  • bir pazar günü boyunca ülkenin en popüler, en yandaş ve en niteliksiz kanallarından birinin yayın akışını zaptetmiş programdır. yemekteyiz mantığıyla yarışıyor gelinler. ama bu kez köpek gibi yarıştırdıkları şey hayatlarının en mutlu günü olan düğünleri ve düğün günleri.

üç kuruş para için insan neden kendi kişisel tarihinin dönüm noktalarından birini birinci olmak için yarışan yarışmacıların insafına bırakır? gördüğüm kadarıyla hemen hepsi de muhafazakar ailelerden geliyorlar. güya geleneklerine, adetlerine bağlı değil mi bu çomarlar? bize adet, örf laga lugası yapan bunlar değil mi? en özel gününü popüler kültür mezesi yapmak nerenin adeti ey görgüsüz taifesi?

her şeyinizi göz önünde yaşayıp, tüketince kendi kültürünüzü ellerinizle yerin dibine batırdığınızı anlayacaksınız. ya da anlamayacaksınız ve "nerde o eski zamanlar?" geyikleriyle etrafınıza kötü kokular saçacaksınız.

bu ve bunun gibi televizyon programları sayesinde (ve tabii ki aslan payı sosyal medyanın) artık hiçkimse el emeğine, birbirini düşünmeye, anlayış göstermeye prim vermiyor. alttan almak, karşındakine saygı duymak, destek olmak adeta bir zayıflık göstergesine dönüştü! herkes hıncal uluç oldu amk memleketinde!

her şeyi eleştirin eleştirebildiğinizce! sağ bırakmayın! gözünü oyun sizinle aşık atmaya kalkanın. gerekirse intihara sürükleyin. çünkü siz mükemmelsiniz ve bütün dünya bunu görmeli!