şükela:  tümü | bugün
 • dükkanın yanlış ama sempatik hâli.
 • (bkz: tukan)
 • dr. pierre dükan' ın protein ağırlıklı beslenme ile kilo verdirme sisteminin dükan diyeti olarak bilinen adıdır. ayrıntılı bilgi için nette sıklıkla karşılaşılan, kısaltılmış özet bilgilere değil, yiyebileceğiniz ve yiyemeyeceğiniz besinlerin soru işaretine mahal vermeyecek şekilde anlatıldığı ve ayrıca sağlığınız için dikkat etmeniz gereken noktaların önemle kesin bir dille belirtildiği kitabının okunmasını öneririm.
 • gözde isimli bir arkadaşımız da bu diyete başlayarak caferuj da blog tutmaya başlamış. konuyla ilgili bayağ bilgi var ama bence gene de kitabını okumadan bu diyeti yapmayın.
  http://www.caferuj.com.tr/…zdenin_diyet_maceralari/
 • kate middleton bu diyetle zayıf kalmış bir de şöyle bir iddiaları var ki 5 milyon fransız kadının bu şekilde zayıf kalmış. fransızlar yanılmış olamaz degil mi
  bu diyet diğer bütün diyetlere kıyasla daha çok eziyet verici
  kendisi atak, seyir ve güçlendirme olarak 3 etaptan oluşmaktadır.
  1. etabı bitirenlere ben şahsen gelip madalya takıyorum, karbonhidtar manyagı olmuş bünyelere bırakın karbonhidratı sebze bile yok en azından ota razıyım ama o da yok. tek motive eden yanı hızlı kilo verdiriyor olması.
  3. etabı dört gözle bekliyorum

  http://dukandiyetim.blogspot.com/ dietle ilgili merak edilen her şeyler bu blogda mevcut
 • bugün itibariyle uygulamaya başladığım diyet. etobur bir insan olduğum için bana fazlasıyla hitap ediyor. abur cubur niyetine çantamda jambon taşıyorum lan! çok mutluyum şu anda.

  not: diyette bahsedilen yulaf kepeği rossmann'de bulunabiliyormuş.

  10. gün editi: gün itibariyle 2,2 kg vermiş bulunmaktayım. aslında pek çok insan bu diyette çok daha hızlı kilo verebiliyor ama ben beslenme alışkanlıklarımı çok fazla değiştirmediğimden* bende etkisi çok yoğun olmadı diye düşünüyorum. başka hiç bir diyette bu kadar kararlı ve mutlu olmamıştım. protein ağırlıklı beslenmekten kaynaklı olsa gerek, kendimi hiç olmadığım kadar dinç hissediyorum.
 • atkins gibi bir başka protein ağırlıklı diyet. atkins yapıp da kilosunu geri almayana madalya taktıklarından bunu da deneyip yanılmazsak ölürüz. bu tip diyetlerin sadece ciddi kilo problemi olan hastalara doktor kontrolünde uygulanması gerektiğini de ekleyelim. klinikte yatmıyorsanız yapmayın diyorlar yani.

  "the dukan diet is a bizarre fad diet with highly limited food choices, rigid menus, the same plan for everyone, and no accounting for lifestyle changes. it is a protein-sparing modified fast (psmf), which has been around for 35 years, repackaged and turned into a book. the psmf was designed for rapid weight loss for severely obese people with medical problems. it features only lean meat, seafood, poultry, and some low-carbohydrate vegetables; otherwise, carbohydrates and fats are not allowed. on the psmf, vitamin and minerals are supplemented and patients are medically monitored to head off electrolyte imbalances. "

  http://caloriecount.about.com/dukan-diet-b418277
 • trabzon seyahatinde bozulan diyet.

  diyetin 25. günü hemde 8 kilo vermiş vede gazı alıp 20 kilo verecem derken, hadi sümbül sen trabzon'a gidiver dediler. orada sadece kuymak ile beslenince rejim yalan oldu.

  ama siz değerli sözlük şişkolarına faydam olsun.

  - ilk üç gün gerçekten zor, uykusuzluk ve müthiş bir yorgunluk çekiyorsunuz, açlık bu yorgunluğun yanında aklınıza bile gelmez.
  - ilk on gün sadece proteinle besleniyorsunuz, tavuk pirzolayı tavsiye ederim, kırmızı veya beyaz et yiyecekseniz kısık ateşte 30 dakikadan fazla pişirin, böylece içindeki az miktardaki yağıda yoketmiş olursunuz. kahvaltı için haşlanmış yumurta ve yulaf kepeği ile karıştırılmış yoğurt iyidir. hatta yulaf kepeğinden krep ve galete bile yapılıyor tavsiye ederim. bu evre hızlı kilo verilen bir evredir.
  -ikinci on gün, protein+sebze şeklinde besleniyorsunuz, bu evrede kilo verme hızı düşer.
  -üçüncü on gün ise, birgün protein birgün sebze şeklinde beslenen bünye süper bir hızla kilo verir. süper hız dediğim şey fazla kilo vermek değil, vücut dengenizi bozmadan sağlıklı bir kilo verme şeklidir. bu rejim size posta gazetesinde ki gibi haftada 100 kilo vermeyi vaadetmez. sabırlı bir şekilde yavaş ve sağlıklı olarak kilo verirsiniz. aslında olayı rejim olarak değil, yemek yeme alışkanlığınızı değiştirmek olarak düşünürseniz daha çabuk adapte olur ve daha özverili şekilde devam edersiniz.
  -bir de koruma evresi var ama ben oraya gelemedim maalesef. sanırım orada da verdiğiniz kilo çarpı on gün protein+sebze şeklinde devam ediyordu. ama sizleri yanlış yönlendirmek istemem.

  ton balığı, tavuk, et, peynir, yumurta sınırsızca yenilebilir. bokunu çıkartmamak şartıyla şekersiz kola içebilirsiniz. şeker olmazsa çocuğumu keserim diyenler için splenta isimli tatlandırıcıyı öneririm, ayrıca toz tatlandırıcı ile krep veya yoğurdunuza küçük süprizler yapabilirsiniz.
  et yağsız olduğu sürece sınırsızca yiyebilirsiniz, inanın ilk on günden sonra kuş kadar yiyecekle doyarsınız.

  ilk dört gün kabızlık, ilk on gün ağız kokusu yapar. ama bu durum geçici, bünye yulaf kepeğine alışınca, g.tünüz sizden ayrı hareket eder, yani siz salonda oturuken o klozetle haşır neşir durumdadır. burada bir parantez açayım, belki bu benim mallığımdır, günce 1,5 kaşık yenmesi gereken yulaf kepeğini her öğünde 2 kaşık olarak kullanınca tuvalet benim için ennn huzur bulduğum yer oldu.

  son olarak yulaf kepeği kullanılmadan da bu rejim olur diyenlere pek inanmayın, marketlerde yulaf ezmesi adıyla veya eti lifalif olarak bulabileceğiniz bu besin maddesi sizi hem tok tutar, hemde vücudunuzun yağ tutmasını engeller.

  unutmayın, rejim süresince her dakika çılgınlar gibi izin verilen gıdaları tüketebilirsiniz, ama günde en az 1,5 litre su içmeyi unutmayın lütfen.

  önemli edit; rejimi uzun yapan arkadaşlarımda gördüğüm kadarıyla kolestrol seviyesi ciddi seviyede yükseliyor. naçizane fikrim ve önerim şudur ki, bu rejimi yapmadan bir sağlık kontrolünden geçiniz ve rejimi uzun süre yapmayınız. zaten bu rejimin özü tüm rejimlerde olduğu gibi sizi karbonhidrattan uzak tutmak, ekmek, makarna vb gıdaları tüketmeyin koladan ve aşırı şekerden uzak durun. bu alışkanlıkarı edinebilirseniz zaten ufak ufak kilo verebilirsiniz. sağlıklı bir şişko sağlıksız bir zayıftan daha iyidir diye düşünüyorum.
 • bu sıralar rüyalarıma giren diyet. gerçekçi duruyor, aklımı çeliyor.
 • ilk 10 gün, sonraki 10 gün diye bir şey yok ki. siz biraz yanlış öğrenmişsiniz. ilk atak evresi 1 ila 10 gün. ardından seyir evresini istediğiniz kiloya erişinceye kadar devam ettiriyorsunuz. istediğiniz kiloya ulaşınca, verilen her kilo için 10 gün güçlendirme evresi. sonra da hayatınızın sonuna kadar kilo koruma evresi var.