şükela:  tümü | bugün soru sor
480 entry daha
  • bu diyetle 2011 yılında 20 kilo kadar vermiş biriyim. ergenlik kilolarımdı. din gibi inanıp, kesinlikle kaçamak yapmamak en önemli noktası bence. yoksa yediğiniz 1 elma size 1 ay duraklama olarak geri dönebilir.* neyse efendim ben bu diyeti yaptım 42 bedenden 36 bedene kadar düştüm 5 ay gibi zamanda. güçlendirme evresi falan derken 9 ay kadar hiç şeker yemedim. ama bu diyet insanın metabolizmasını nasıl piç ediyorsa, vücudum karbonhidrata açtı. bir süre sonra yeter ulan dedim ve diyeti bıraktım. kesinlikle abartmıyorum verdiğim 15 kiloyu 1-1,5 ay içerisinde geri aldım. vücut ne bulsa depolayacak aşamaya gelmiş. :) tabi karaciğer fonksiyonlarım da bozuldu. suratımı sivilceler bastı. ergenliğinde hiç sivilce problemi olmamış bir insanım. bir süre de onla uğraştım geçirmek için. sonra sağlıklı yöntemlerle aldığım 15 kiloyu geri verdim ama bir tarafım çatladı resmen. bence karatay ve if bir arada uygulanırsa bu hayatta daha mesut olursunuz ya. dukan öyle değil. kilo veriyorum ama kafam çalışmıyordu. :) mutsuzdum. bir de ne bilim hayatın boyunca yulaf kepeği yemek şartı olması başlı başına mutsuzluk. allah korusun. eyyorlamam bu kadar. iyi geceler. *