şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #33997440)

  cehaletiyle güldüren yazar.

  --- spoiler ---

  (bkz: 30 mayis 1993 ankaragucu galatasaray maci)

  8-0 bitmiştir. galatasaray'a tam da böyle bir skor gerekiyordu. şike mi? yok canım ne şikesi yaa!

  --- spoiler ---

  ulan bilmiyorsan aç bir bak bakalım galatasaray'a tam da öyle bir skor mu gerekiyormuş yoksa 1-0 bile galatasaray'a yetiyormuymuş! hem cahil, hem de cehaletinin farkında olmadan ahkam kesmeye çalışıyor.
 • 14 sene şampiyon olamamış takımın şike yapması başlığındaki 30 mayıs 1993 ankaragücü galatasaray maçını hatırlatarak yazdığı entry'si yüzünden cahil olmakla eleştirilen yazar.

  bir de diyor ki arkadaş; "ulan bilmiyorsan aç bir bak bakalım galatasaray'a tam da öyle bir skor mu gerekiyormuş yoksa 1-0 bile galatasaray'a yetiyormuymuş!!!11!!"

  ben de diyorum ki; ulan aynı anda oynanan iki maçta, hangi takıma hangi skorun yeteceğini nereden biliyorsun!?

  o sezonun son haftasında, beşiktaş ve galatasaray aynı gün aynı saatte maça çıkarlar. puanlar aynıdır, şampiyon averajla belirlenecektir. kime hangi skorun yeteceği maçtan önce belli olur mu? sen daha bunu anlamayacak kadar saf cahilsin, gelmiş ahkam kesiyorsun. git iyice araştır öyle gel.

  galatasaray, işini sağlama almak için atabileceği kadar gol atmalıydı ve de attı. senin google'dan aratıp skorlarına baktığın maçları ben canlı olarak izledim o yıllarda. bütün beşiktaşlılar da o sene bu skora tepki göstermişti. sana göre onlar da cahil di mi bebeğim?

  holiganlığınızı buralara, nick altına kadar taşımaya gerek yok. konuyu tartışmaya götü olan mesajını atar, cevabını alır.
 • ecdad edebiyatı ile gözleri kör olmadığı için rahat rahat osmanlı imparatorluğunu eleştiren yazar. kendi tarihinden haberdar olmayan bir takım mallar da ancak gelip nick altını kirletir.

  edit: osmanlılar abartılmış balon bir imparatorluktur ifadesi yanlış olduğu için osmanlı abartılmış balon bir imparatorluktur başlığı açılmıştır.

  çünkü tarihte "osmanlılar imparatorluğu" diye bir imparatorluk yoktur, "osmanlı imparatorluğu" diye bir imparatorluk vardır.

  dolayısıyla "osmanlı ... bir imparatorluktur" demek, "osmanlılar ... bir imparatorluktur" demekten daha doğrudur.

  başlık açarken güzel türkçemizin kurallarına da dikkat etmek gerekir.
 • lisede tarihi 1(bir) düşmüş olabilecek bir varlık. entrylerinden osmanlı-türk-islam kelimelerine kustuğu kini anlayabilirsiniz.
 • lisedeki tarih derslerini baz alarak fikir yürüten beyinsizleri görmemizi sağlayan yazar.

  her hangi bir kelimeye karşı kin kustuğu görülmemiştir. hele de osmanlı-türk-islam kelimelerine karşı. kendisi de bir osmanlı torunu olmasına rağmen, aynı kültürü eleştirebilecek seviyededir. asıl sorun, gözleri eziklikten kör olmuşların nostalji içinde yaşamasıdır.
 • (bkz: leto atreides)
  (bkz: leto atreides ii)
  (bkz: dune)