şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istisnasız vücut hareketleri birbirlerinden farklı olmayan, önünden geçen hanım kızlarımızı seyreden esnaftır.

  şahin gözleri ufuklarda belli belirsiz bir şeyler aramaktadır önce. bir sağa bir sola dönen kafa bir anda belli bir noktaya kilitlenir. hedef bulunmuştur. kafa ve göz öyle bir kilitlenmiştir ki izdüşümünü aldığınızda direk mevzu bahis kişinin vücut hatlarını görebilirsiniz. kişi yürür, yürür, ahenkle yürür ve bu esnafımız da 180 derecelik bir kafa açısı yaparak ufuk ötesinden takip ettiği bu hanım kızımızı yine ufuk ötesinde uğurlar. ayrıca esnafımızın kafası ikinci 90 derecelik dilime girdiğinde gözler de bir aşağı bir yukarı sarkaç hareketlerde bulunur. böylelikle hanım kızımızın bakılmadık noktası kalmamış görev başarıyla yerine getirilmiştir kendince.
 • esnaf olamamıştır. oysa karını kızını emanet edebildiğin adamdır esnaf.
 • bu adamlarin hakkinda tez yazilmali. bunlar var ya bunlar, on cmylmz gucundedirler. guldururken dusundururler "ulan yarin benim kiz kardesim gecerse bu sokaktan..." diye.

  bir an icin butun ruhlarini benliklerini bir noktaya kitleyip, kafalarini baykus gibi yavasca omuzlari uzerinde dondururlerken, suratlari tam bir felc gecirir, botoksu basmissin da siringanin dumani tutmekteymis gibi. buna karsin suratlari haric vucutlarinda bir yer, daha ziyade eller, kollar ve bacaklar, kimil kimildir. tercihen eldeki cay/tesbih/tavla zarlari bas parmakla avuc ici arasina sikistirilir, kalan 4 parmak acilir ve bilekten yavas bir "beheeeey" dairesel hareketi yapilir. bu yapilmazsa avuc ici yukari bakacak sekilde kol dirsek civari bir noktadan dize dayanir ve gote "sip sip sip" diye su vurma hareketi yapilir. buna genelde asagi yukari 200rpm ile titreyen bacak eslik eder. ben kizi gorunce, picaklariyla serdar ortactan gamzelimi calan kokorecci gordum sen ne diyosun?

  ben ne zaman sokakta yuruyen guzel bir kiz gorsem hemen cevredeki esnafi izlerim, kiza bakmanin bir getirisi yok, baktik diye "gel bi kahve icelim :)" diycek hali yok, esnafi izleyince en azindan guluyorum. birgun dayak yemesem bari.
 • (bkz: kapalicarsi esnafi) diger semt esnafindan farkli olarak kestigiyle kalmaz, laf atar, attigi lafla da kalmaz bazi bazi turist ablalardan cevap da alir.
 • nasipsizin önde gideni. her yerde rastlıyorum bu başı bozuklara. adamda ne haya ne utanma arkadaş. hayır sanarsın dükkanı oraya gelen geçen milleti dikizlemek için açmış. bunların bir acaip yüzsüz takımı da mevcuttur.
  genelde havanın güzel olduğu yılın belli zamanlarında sürüsüyle beraber dükkanın önüne sandalyeleri atarlar salyalarını akıtırken gelip geçen karının kızın, orasına burasına kitlenip içli içli "ooooffff offf" çekerler. bunların bir üst edepsiz modeli eli cebe koyup aletle oynarken kadın görüş açısından uzaklaşana kadar zevke gelenidir. çükünü kesip ağzına verecen bunun. kendi karsının kızının yüzünü kapatıp dükkanın önünden geçirecen bak bakalım bir daha yapıyor mu. yapar yine yapar öyle de arsız. gözlerinin içine bakıyorum adamın bana mısın demiyor yahu.
  alacan meydanda sallandıracan bunları. verecen köteği pezevenge yer misin yemez misin...
 • türkü çığırmak eylemini hakkıyla (!) yerine getirendir.
  (bkz: #24785482)
 • rotorlu kafaya sahip olan esnaftır. mersin'deki, tansal halı'yı tek geçerim.
 • (bkz: ergun plak)
  yok yok hakkını yemeyelim şimdi. gayet delikanlı bi abimizdir. yapmaz öle şeyler