şükela:  tümü | bugün
  • 2,5 mg sodyum pikosülfat içeren bir laksatiftir. yetişkin dozu günde 2-4 kapsüldür.
  • eczane vitrinlerinde gördüğümüz, dünyanın 1 numaralı kabızlık ilacı geldi afişlerinin satışlarında patlamaya neden olduğu, inci tanesi kapsüllerden oluşan ilaç.
  • tarafınca gözlemlenmiş ilaçtır. şöyle ki nerdeyse 2 haftadır kabız olan arkadaşım hayata küsmüş dışarı bile çıkmamaktaydı. her türlü koca karı yöntemini denemiş fakat bir haraketlenme elde edememiş. bende durumuna üzülüp gittim bi eczaneye en iyisini ver dedim. eczacı direk bunu verdi en doğalı diye. gözü dönen arkadaşım 4 tane içmiş sonra bakmış hiç bişe olmadı 2 tane daha içmiş (nasılsa doğal ya). ertesi gün bağırsaklarını tuvalette bırakana kadar afadersiniz bi güzel sıçmış. önemli not : içtikten 10 saat sonra etkisini gösteriyomuş. sabredin bekleyin.
  • dr tarafından tarafıma reçete edilmesine rağmen korkudan kullanamadığım ilaç. mümkünse yarın annemlere taşınıp olası yan etkileri orada test edeceğim. anjiyonörotik ödem, bayılma vb. hemen her ilacın advers etkilerini soğuran bünyede bu ne gibi sürprizler yapacak bakalım. olurda seyrek görülen bu etkilere maruz kalmazsam kendisiyle çok iyi anlaşacağımı düşünüyorum. süper şık şişesi ve minik jelimsi tabletleri çok cici. boehringer ingelheim tarafından isviçre'de üretiliyor.
  • 10 gün boyunca tuvalete çıkamayınca içmek zorunda kaldığım ilaçtır. gerçekten çok faydasını gördüm. akşam yatmadan önce içerseniz sabaha etkisini fark edersiniz. içtikten bir kaç saat sonra biraz ağrı yapabiliyor ama endişelenmeyin geçiyor. tavsiyem çok fazla tüketmeyin alışkanlık yapar. tuvalete çıkamadığınız her gün içmek istersiniz sonra.
  • sıçırtır.

bendeki etkileri aldıktan yaklaşık 12 saat sonra rahat rahat sıçmamı sağlıyor. e inceden musil olduğu için tabiki odun sıçmıyorsunuz. rahat bir şekilde tuvalete çıkıp, şişkinliğinizi atıp rahatlıyorsunuz. ve en güzel noktası ise beni ishal etmiyor. yani elbette rahatlatıyor ama aldıktan sonra "of anam tuvalete yetişmem lazım", yok "paçalarımdan akıyor" kıvamına gelmiyorum. sadece randımanı arttırıyor. tavsiye ederim.

not: bizim memlekette göte göt derler. kaka yapmamı sağlıyor deseydim bence daha garip olurdu. rahatsız olanlardan özür dilerim.
  • götümüzün ferahlatıcısı.
    seni seviyoruz dulcolax *
  • kronik sorunu olanlarda pek bir işe yaramayan ilaç.
  • bağırsakta sancı yapar. bünyesi hassas olanları bayağı rahatsız eder. sancıya dayanıp, dişinizi sıkarsanız kabızlık probleminizi çözer.
  • stresten olduğunu düşündüğüm 4 günlük sıçamama problemime çare olmuş efsane ilaç. alman eczanesine gittim ablaya dedim bana bir duphalac verir misin? "ne diyon lan anlamıyom" diye baktı gözlerimin içine alman alman. dedim sen bana bir laksatif ver oradan. çıkardı verdi bunu. prospektüste 8 saat içinde sıçırtır diyor. hakikaten 7.5 saat boyunca zerre bir değişim yokken, 8. saat dolduğunda hunharca sıçırttı arkadaş. kim üretiyorsa ellerinden öpüyorum.