şükela:  tümü | bugün
  • depresyonun somatik belirtilerine daha hizli etki ettigi soyleniyor
  • 6 aylık ssri(fuluoksetin) serüvenimden sonra doktorum ssni(duloksetin) verdi ve özgüvenimi ve enerjimi 1236575 kat arttırdı.
    aşırı halsizlik enerjisizlik gün içinde uyuklama vardı ve serotonin yanında noradrenalin'de aldığımız için bu tarz sorunlarımda çözüldü. uyku ihtiyacım ciddi şekilde azaldı ve 5-6 saat uykuyla bütün gün enerjik olabiliyorum.
  • (bkz: duxet)
  • birden kesilmemesi gerekiyor. bu ilaçla ilgili en önemli konu bu. birden kesilmesi durumunda intihara meyile kadar götürebiliyor. doz azaltarak kesilmesi esas.
    ayrıca karaciğer yetmezliğinde direk kullanılamaz.
  • (bkz: cymbalta)
  • major depresyon tedavisinde ayrıca yumuşak doku romatizmasında ve diyabette de kullanılmaktadır. serotonin ve norepinefrin gerialım inhibitörü olan bir antidepresandır. özellikle norepinefrin de noradrenerji salındığında kan basıncında yükselmeler görülmektedir. feighner kriterlerinde azda olsa duloksetinin 2 torr kan basıncını arttırdığı belirtilmiştir.

duloksetin ne kadar depresyon tedavisinde güvenilir bir antidepresan olsa da kullanan hastalarda kan basıncının artışı göz önünde bulundurmalı ve kan basınç takipleri yapılmalıdır.
  • (bkz: #78878278)
  • tam bir orospu çocuğu ilaç. depresyonla birlikte gelen kaygı bozukluğuna iyi geldi bu yuvayikan. ama o kadar iyi geldi ki; dikkatli olmam gereken iki hayatı konuda sicislara geldim bu bok yüzünden. birincisinde ne olduğunu söyleyemem, ikincisinde umut'u kaybettim. tamamen benim hatamdi ve bu ilaç kaygilarimi gidermekle birlikte ince düşünmem gereken şeyleri dusunemememe de sebep oldu. mümkün değil unutmayacağım şeyleri unuttum. ve bu bir cana mal oldu. guzel kuzum seni hiç
    unutmayacagim. allah kimsenin akıl sağlığıyla oynamasın, ne diyeyim..