• coming down adlı şarkısını gün boyu dinlemekten bıkmadığım amerikalı grup.
  • ben bu grubu o kadar çok fazla özlüyorum ki... ah be dee dee, şimdilerde kendisine kristin kontrol diyor bu yosma...

ben bu grubu 2010 yılının ağustosu gibi tanımıştım, bir rus torrent sitesinden ı will be ve blissed out albümlerini çekmiştim çok net hatırlarım.

o kadar güzel, o kadar lo-fi bir kayıttı ki ikisi de! önce i will be, baştan sona dinleyip neredeyse eargasm oldum diyebilirim, ardından blissed out başladı, allahım o ne güzel bi albümdü öyle! patti smith'in de yer aldığı bu albüme böbreğimi, dalağımı bile feda edebilirdim!

sonra da 2011 yılında only in dreams geldi, grubun neredeyse beyni frankie rose yoktu o albümde, bedroom eyes dışında dişe dokunur bir şarkısı da yoktu benim için.

sonra 2014 geldi, too true çıktı çıkmaz olaydı, ağzına sıçayım böyle albümün dedim, bu ne boktan şey dedim, tüm şarkıları dinlemek benim için kazığa oturmaktan farksızdı.

aah ah, o eski dam dam kızları çok özlüyorum
  • ben okulda/işte iken ev arkadaşım benim bilgisayarda fifa 11 oynardı. eve gelince bazen yanına oturup izlerdim. oyunun menüsünde gezerken oyunun müziklerinden özellikle biri dikkatimi çekmişti. o hızlı hızlı formasyonunu ayarlayıp maça başlama heyecanı içindeyken ben, du du maça geçme hele bi şunu dinleyelim dediğimde garip garip bakardı bana.

o şarkı dum dum girls'ün ilk albümleri i will be'nin açılış parçası olan it only takes one night'tan başkası değildi tabi. tabi albüm hemen hatmedildi kısa zaman içinde. o zamanlar çok sevdiğim noise pop, lo-fi, shoegaze türlerinin nadide bir örneği idi.

sonra only in dreams albümünü çıkardılar ilk albüm kadar iyi olmasa da, onu da severek dinledik. daha sonra too true albümünü çıkardılar ki ben çok sevemedim. sonra grup dağıldı. vokal kristin kendi solo bir şeyler yaptı etti, ben çok takip etmedim. grubun basçısı bambi'nin hastasıydım. o abla da zamanla piyasadan yitip gitti maalesef.

gitarist frankie rose sonra gitti, katy goodman ile vivian girls'ü kurdu. sayesinde bass gitarist katy goodman ile tanışmıştım. sonra katy hanım da bıraktı orayı gitti gitarist ve yapımcı todd wisenbaker ile la sera'yı kurdu. sonra bunlar evlendi. çocukları falan oldu, hatta facebooktan adım adım takip ettim bebeklerinin büyümesini falan. neyse entry iyice çok başka yerlere gitmeye başladı. sonlandıralım artık yoksa oradan oraya hala sıçrama potansiyelim var şu an. neyse, öyle işte, özleniyorsunuz dum dum kızlar.
  • yeni aşık olmuş, aşk acısı çeken şarkıların grubu. içinizdeki ergeni ortaya çıkaran duygu yoğunluğunda şarkıları var. ve bu, şüphesiz iyi bir şey.

coming down'dan mazzy star'ın fade into you havası aldım ayrıca.

coming down: http://www.youtube.com/watch?v=szdbnmdh8hc
    fade into you: http://www.youtube.com/watch?v=-uj61jgfcmm

iyi oldu. fade into you'yu da aşırı özlemişim.
  • i will be isimli albumleri gözüme gözüme sokulan sub pop grubu. jail la la da bence başarılı ilk single'ın adı.ayrıca içinde girls olan grupların fazlalaştığı günümüzde
    (bkz: boys like girls)
    (bkz: brazilian girls)
    (bkz: pretty girls make graves)
    (bkz: girls)
    (bkz: vivian girls)
    (bkz: girls against boys)
    (bkz: gore gore girls)
    (bkz: last.fm)
    insanlar karıştırmasın diye söylüyorum bunlar amerikan yani amerikalı. ingiliz değiller.
  • ladytron tadında oldukça eğlenceli bir grup.
    longhair,
    baby don't go,
    bhang bhang, i'm a burnout,
    it only takes one night,
    jail la la,
    yours alone,
    adlı şarkıları iyidir.
  • rock'n coke'taki ilk gecemi şenlendirmiş olan, birbirinden güzel dört kadından oluşan grup. hele vokalist dee dee tam bir afet-i devran. canlı performansları da albümdekiler kadar iyi.
  • ilk albümlerinden beri dinlememiştim, too true leziz olgunluk albümü olmuş. yani olgunluk derken, kanımca bu grubun en olgunlaşmış hali bu kadar olacaktır. synthlerin işe dahil olması, vokalin sesi falan yer yer blondie'yi de anımsatmıyor değil.
  • fifa 11 de şarkılarını duyduktan sonra öğrendiğim grup,söz konusu şarkı için;

http://www.youtube.com/watch?v=y1yaysokxno

vokalinde hafiften grace slick tadı almadım değil
  • rock'n coke'taki performansları vasatın altında olan grup. bacak şovdan başka bir şey göremedik.
hesabın var mı? giriş yap