• duman'in 2. albumu belki alisman lazim'in ciktigi ilk hafta tanitim konserindeyken, kaan tangoze'nin senelerdir beraber oldugu sevgilisi ahu pasakay'in intihar sonucu meydana gelen vefat haberini almasi uzerine gelisen bir durum hatirladigim kadariyla.

malum o albumdeki en az birkac sarki o'na yazilmistir diye dusunuyorsunuz ama demek ki bal'in yeri bir ayriydi. o donemin nasil garip ve yikici oldugunu bilince insan dinlerken bile bir fena oluyor, birakalim da o da konserlerde soylemesin, normal.
  • bilmem kaç yıl bilmem kaç gün önce,bi duman konserinde başlamış bu gelenek.bu şarkıyı adadığı kaan tangöze'nin sevgilisinin intihar ettiği haberi gelmiş ve o günden sonra bu şarkı hiç bir konserde söylenmemiş.

lorem ipsum tarzı bi ritüel belki. sadece bi hurafe,bir şehir efsanesi...

belki de gerçek.

acı ama gerçek.

ama bu şarkı ne olursa olsun,yaşamalı yaşatılmalıdır diye düşünmekteyim.

ergen gerisi gençler bile dinlesin.dinlesinde feyz alsın bazı gerçek doğrulardan.

buyurun sözler ve linki bir kere daha hatırlatayım;

aşkım sen benim canımsın
    kanıma karışmış kanın
    söyle kimlerden kaçarsın
    boşuna durmadan ağlarsın

yavrum sen benim balımsın
    tadına alışmış canım
    aaah güzel kuşum gir kanıma
    ben zaten sarhoşum

nerdesin sevgilim

söyle nerdesin bal
    artık benlesin bal
    söyle nerdesin bal
    artık benlesin bal

artık sen benim canımsın
    canlı kalan tek yanımsın

http://www.youtube.com/watch?v=ylogvyfaoc8
  • ayrıca dinledikten sonra intihar edilesi şarkılar listesinde başa oynar bal.

2002 yılında çıkarılan belki alışman lazım albümünün en götürüp geri getirmeyen şarkısıdır..

bahsi geçen ikiliemi çözmüşler beri gelsin.
  • hikayesini yeni ögrendigim ( şimdiye kadar bilmemek malligim ) , nasıl bir imrendirici aşk dedirten , keşke böyle bitmeseymis dediğim hüzünlü durum.
hesabın var mı? giriş yap