şükela:  tümü | bugün
 • örnek mescidini gezdim, güzel. ferah ve havadar, 5 vakit namaz kılınabilir, ışık alıyor. imam "minarede bahçe olur mu? yaptım, olacak!" dedi ama çok itimat etmedim.

  (bkz: dumankaya)
 • pendik sahil kesiminde kartal yönüne giderken konuşlanmış, modern mimarisiyle dikkat çeken allah'ın evi. osmanlı geleneksel cami mimarisi (kubbe, kemer vs...) terk edilerek keskin ve köşeli hatlarla imar edilmiş. sanırım buna cubism deniyor. yine de kubbeyi yapmışlar.

  bu camiye dair dikkatimi çeken bir detay içinde minber olmayışı. hutbe okunan yüksekçe yapı manasına gelen minber yerine mihrabın sol tarafında, minber görevi gören ve genelde mihrabın sağ tarafında yer alıp vaizin çıkıp cemaate vaaz ettiği kürsünün aynısı var.

  allah yaptırandan, içinde ibadet edenden razı olsun.

  dışarıdan: http://farm3.static.flickr.com/…4584_179b9445ce.jpg

  içerisi: http://farm5.static.flickr.com/…1110_cf4218f91d.jpg
 • dün fark ettiğim üzere adı 15 temmuz şehitler camii olarak değiştirilmiştir. google'da aratınca şu görselini buldum.

  (bkz: sebebi neydi ki)
 • ismi 15 temmuz şehitler camii olarak değiştirilen camii. her hafta bir şehidimizi buradan uğurluyoruz. yavşaklar cenaze namazından 5 dakika önce geliyor, bi reklam yapıolar, trafik onlar sayesinde felç oluyor. bugün ki cenazeden bahsedeyim mesela. 3-5 yavşak gelecek diye başlarına güneş geçmesin hesabı 5 saat öncesinden hazırlıklar başlıyor. çadırlar kuruluyor. mazallah efendilerin başına güneş geçebilir, yağmur yağarsa ıslanabilirler. yavşak dediğim insanları anlamışsınızdır. tanım yapmak gerekir. yavşakların şehitler üstünden reklam yaptığı camii.