şükela:  tümü | bugün
 • yenisahrada olmasına rağmen göztepede olduğu söylenen, dışarıdan bakıldığında oval yapısı ile dikkat çeken yüksek bina. içeriden bakıldığında ise tam bir felaket. iç mekan çözümlemeleri, perde kolonların dilimlenmiş kek şeklinde dizilmeleri nedeniyle hiç olmamış. bu nedenle koca binada banyolar hariç 1 tane bile düzgün oda yok. aslında çözümlemeyi yapan da elinden geldiği kadar yapmaya çalışmış ama hakkatten olmamış.
  statik çözümün, bir binada bu kadar kötü iç mekan çözümlemesine sebep olması gerçekten çok vahim.
  odaların biçimsiz olması nedeniyle odaya mobilya koymak da bir problem. kat planlarında da bu durum bariz bir şekilde görünüyor. yaptığı işlerle örnek gösterilebilecek projeler gerçekleştiren dumankayayı nasıl bu projeye ikna etmişler, orasını ben de anlamadım. aklıma burak yılmaz geliyor sadece. "şöyle olacak, böyle olacak" dendi ama en fenerbahçede ne de beşiktaşta tutunamadı. öyle bir bina işte.
 • 2012 yılında tamamlanacak süper lüks konutlardan oluşan hoş proje.
 • 1000 küsür dairenin bulunduğu ve bu da stüdyo tipi dairelerde göz önünde bulundurulursa minimum 2500 kişinin yaşayacağını söyleyebileceğimiz bir site olacak burası. şimdi şu durumlar var burasıyla alakalı;

  -bu 2500 kişiye yarı olimpik olan 3 adet yüzme havuzu düşüyor. yani hahvuz aşına 600den fazla insan düşüyor burada.
  -bloklardan herbiri(o gördüğünüz üç kule farklı bloklar olarak adlandırılıyor birbirleriyle bağlantılı olsa da) 3 asansöre sahip. yine kaba bir hesapla toplam 9 asansörün her birine ortalama 280 kişi düşüyor.
  -şu an için anayolla, görünen sadece bir bağlantısı var buranın. en az 1000 tane arabadan bahsediyoruz bak burada.
  -inanılmaz kötü kat planları var. büyük odalarının(ki en büyüğü 40 metrekare) hepsinin ortasında devasa kolonlar bulunmakta ve neredeyse hiçbir oda (dik)dörtgen değil, hepsi yamuk. yerleşim pek zor olacak buraya.

  daha bir çok hatası ve insanın canını sıkacak noktaları var bu projenin. en başarılı yönü ise yürüttükleri muhteşem cilala parlat stratejisi. bir çok insan hastası kalmıştır buranın eminim. ayrıca oraya göztepe diyenin de aklına şaşarım ben. bildiğin yenisahra, optimum outlet'in yanı hemen.

  not: her 10 katta bir yapılan bahçe katı olayı ise gerçekten güzel düşünülmüş. ona laf edemem.
 • kurbağalıdere yatağına, hatta derenin de bizzat dibine kurulan mimari garabet, yanlış olmasın tipine bir lafım yok da yenisahra'nın ortasında çok afedersiniz kelebek gibi durmaktadır.
 • bildiğin yenisahra'yı göztepe'ye çeviren, bundan 10 sene önce kimsenin burnunu silmediği yerde evleri 1.200.000 tl'ye varan fiyatlarla sattıran abuk subuk bir proje.

  yok hadi milletin parası çok, aklı yok. yarın öbür gün camdan dışarı bakıp da o sefilliği görmeyecek mi bu adamlar. halen çıplak çocuklar maç yapıyor lan oranın bayırlarında. görsen boğaz manzaralı sanarsın.

  btw: ayrıca üstteki esatpaşa, bulgurlu gibi mahallelerin manzarasının içine etmiştir. heyula gibi dikmişler, heryerden fallik fallik gözüküyor binalar.
 • brüt 31 metrekare olan stüdyo daireler, 170-200 bin tl arasında değişmektedir bu procede.
 • yenisahra'da yükselen bir çıban başı gibi bir şey.
 • yeni proje, güzel proje, cici .. tamam, anladık ta; dere yatağına bina kondurup, birikinti toprağın kaç metre altına indiğini, tabanda esas zemine nasıl beton döktüğünü söylemeyen bir tanıtım yapılan proje.. farklı bina güzel ama deprem kötü be sevgili tanıtım.. dök bakim webe projeni bakalım..

  asırlar sonra editi : sahipleri " söylentiler çıkınca ikinci defa istanbul teknik üniversitesi’n den projede herhangi bir kayma olmadığını tespit ettirdiklerini ve rapor aldıklarını dile getirdi. dumankaya, “almanya’da rüzgar testinin bile yapıldığı projede 2 milim dahi kaymanın olmadığı söz konusu raporda yazı-yor. bu durumu ikon’dan mülk alanlar-la paylaştık. kendilerine brifingler verdik”

  demiş.. eh, itü de onay verdiğine göre, güvenilir iddiası güç kazanmış..
 • zemininde kayma olduğu ve yıkılacağı söylentileri ortalıkta gezinen proje. daha önce de bahsedildiği üzere zemininin sağlam olmayışı ve zeminde gerçekleşen kayma nedeniyle kapısına kilit vurulmuş deyolla...
  hakikaten epeydir çalışmalar durdu, bakalım nasıl bir açıklamayla mülk sahibi olacak kişilerin karşısına çıkacaklar ve söz verdikleri zamanda teslim edemedikleri için o kaç ton milyon maddi zararla nasıl başa çıkacaklar.
 • bir tarafı ataşehir'in arka tarafına - bildiğiniz çingene mahallesi - diğer tarafı kurbağalı dere'ye bakan yersiz anlamsız yapıdır. isterse 10 numara proje olsun gözümde 5 paralık değeri yoktur. kaldı ki proje almanya'daki bir binadan çalıntıdır. orijinal tasarım değildir yani.
  ek olarak ulaşımı oldukça sıkıntılı bir yerdedir. muhtemelen inşaatı bittiğinde e5 in ağzına edecek olan projedir hayırlı olsun efenim !