şükela:  tümü | bugün
 • tmsf ve kayyum mağdurlarıdır bu insanlar.ev sahibi olmak isterlerken,dert sahibi olmuşlar.az buz değil,10 binlerce mağdur varmış sanırım.3 yıldır da paralarını ödedikleri evlerinde oturamıyorlar.ne ödedikleri para iade edilmiş ne de 3 yıldır tek bir çivi çakmış tmsf.devletin vatandaşın hakkına sahip çıkması gereken kayyum (!) ise hiçbir şey yapmamış.seslerini ise sosyal medyadan duyurmaya çalışıyorlar.yardımcı olalım..
  (bkz: up)
 • sonra “gazeteye bugün sikim hıyar diye ilan vereyim, yarına güneş doğmadan apartman kapısının önünde en az 20 kişi elinde tuzlukla bekler” deyince kızıyorsunuz "hade len" diyorsunuz.

  merak ettiğim bu kafayla o paraları nasıl kazanabildiğiniz aslında
 • bir ekşisözlük yazarının açmamı rica ettiği başlıktır. bu konuda kamuoyu oluşturulmasını ve seslerinin duyulmasını istemektedirler.

  "merhaba, biz dumankaya mozaik projesinden birikimlerimlerini yatırarak ve üzerine de kredi borcuna girerek ev alan yüzlerce kişiyiz. projemizdeki evlerin 2017 nisan'da teslim edilmesi gerekiyordu ve her birimiz devlet güvencesi ile noterden sözleşmeli olarak evlerimizi aldık. 2016 darbe girişiminden sonra dumankaya'ya kayyum atanmasından itibaren inşaatlarımız durduruldu. defalarca tmsf'den, kayyumdan çözümler bekledik bir türlü sonuç alamadık. en son geldiğimiz noktada geçen sene inşaatların ada karşılığında alman bir inşaat firmasına tamamlanması karşılığı sözleşme yapıldı. eurabau firmasıyla anlaşıldı. birkaç ay önce tekrar başlayan inşaatlar şu an eurabau'nun ödeme yapması için tuttuğu ern inşaat'ın ödemeleri yapmaması nedeniyle tekrar durduruldu.
  biz ise hala hem kira hem kredi ödemeye devam ediyoruz. tüm yolları denedik ancak tmsf'den de kayyumdan da alman firmadan da sonuç alamıyoruz."
 • umarım sorunları çözülür dediğim mağdurlar için yapılan adalet çağrısı.

  en azından sıcak su ve elektrik çekilme işlemlerine kadar ilerlememiş inşaattan ev satın alıp parasını bitmeden ödemeyin. altyapı, çatı gibi temel sorunlar çözüldükten sonra kozmetik işler yavaş yavaş çözülür.

  erken almadığınız zaman paranız yetmiyorsa başka bir ev alın, bu kadar basit.
 • yakından tanıdığım bir arkadaşımın da aralarında olduğu, insanın güvenini sarsan bir durum. 4 sene kadar önce elindeki tüm birikimi verip üstüne kredi çekip maaşının %80ini kredi olarak öde ama ev namına hiçbir şey yok ortada.
  evi şimdi tamam edip verseler zaten aldıkları fiyat bile etmezken, birde 2 yıldır birkaç aya kadar alacaksınız evinizi diyorlar.
  bu insanlar hiç bir platformda seslerini duyuramadi onlara ses olun.
 • qweasdzxcdd adlı çaylak arkadaşın yaşadığı mağduriyeti duyurmak amacıyla, ricası üzerine gönderdiği mesajı aynen kopyalıyorum. belki seslerinin duyurulmasında bir katkımız olur.

  “merhaba

  biz dumankaya mozaik projesinden 2015 yılında ve öncesinde ev alan yüzlerce kişiyiz. 2016 darbe girişiminden sonra dumankaya inşaatlarına kayyum atanması ile inşaatlar durduruldu. yüzlerce aile hem kira hem kredi ödemek zorunda kaldık ve halen devam ediyoruz. inşaatlar geçen sene ada karşılığında alman drees & sommera tamamlanması için verildi. o da türkiye de ern inşaata ödeme yapması için eurabau aracılığı ile tuttu. ern inşaat ödeme yapmadığından şu an inşaatlar yine durmuş durumda aldıkları paraları ne yaptılar bilmiyoruz. kimsenin bizim durumumuzla ilgilendiği yok. tmsf de defalarca eylem yaptık. haber bile olmadı doğru dürüst. 2.5 sene önce evlerimizi teslim almamız gerekirken 2.5 senedir çalmadığımız kapı da kalmadı hala tmsf ve kayyum tarafından mağdur ediliyoruz. yada alman firma tarafından. hiç bir yerden sonuç alamıyoruz. bizi gündeme getirip kamuoyunun bilgisi olmasına yardımcı olursanız çok seviniriz. yatırdığımız paralar kaç senelik birikimlerimiz gitti. asıl mağdur olanlar bizim gibiler.

  teşekkür ederim.”