• yunanistan'ın ihlal etmesinden korktuğum saha.gerçi öyle bişe yaparsa dumanı yüzüne üfleyip tahrik aman taciz ederiz.
  • (bkz: havanı koru)
  • sonuna kadar karşı olduğum ve bulunmamaya özen gösterdiğim saha....

sen ormanlardan, fabrika bacalarından, kaçak kömür yakan evlerden, iett otobüslerinin egzsotlarından çıkan dumanı seyret gariban vatandaşım sigarasının dumanını yasakla olacak iş değil....
  • sigara dumanlı bir ortama girince benim gibi böhö böhö diye öksürmeye başlayan insanlar için çok güzel olmuştur bu dumansız hava sahası. gerçi hala içen içiyor. onlara saygısız mı desem, öküz mü desem bilemedim?

kimse onlara sigara içmeyin demiyor. sigara içmek gibi içmeyen kesimi rahatsız eden bir eyleme girişeceklerse, bunu kapalı olmayan bir yerde gerçekleştirmeleri isteniyor. dumansız hava sahası uygulamasında bu kadar rahatsız eden şey nedir? iki dakika götlerini kaldırıp dışarı çıkmaları mı?

tiryakiler vs. diye bu yasağa itiraz eden kişileri anlamakta güçlük çekiyorum. tiryaki olmayaydınız arkadaşlar kimse size zorla sigara için demedi. bu yüzden birileri size burada sigara içemezsiniz derse itiraz edemezsiniz. ben gidip de evinizin orta yerine sıçmıyorum. nasıl ki bok rahatsız edici birşey ise sizin için, sigara dumanı da benim için öyle rahatsız edici birşey.

ek olarak eve gelirken üzerime sinmiş inanılmaz pis sigara kokusuyla, toplu taşıma araçlarındaki insanları ve ev ahalisini de rahatsız etmek istemiyorum; ama istemediğim birşeyi yapmak zorunda kalıyorum.

solunum yolu rahatsızlığı olan insanlar da var bu dünyada. biraz düşünce lazım. neyse durum böyle işte.
  • tamamen yasal olan ve vergisi daha alınırken verilen bir maddeye bağımlı olan şahısları hiçe sayan hava sahası. otobüs durakları, taksiler, toplu taşıma araçları için makul olsa da bir çok mekan için ayrımcılığın önde gideni slogan.
  • cami actigim zaman odaya dolan komur kokusuyla birlikte, bir kez daha, yuce hukumetimizin dumansiz hava projesinden yararlanabildigim icin ne kadar sansli oldugumu hissediyorum. neresi dumansiz ulan bu havanin ?
  • dumansız hava sahasını dışarıda soluduğumuz hava zannedip, bu uygulamanın kapalı mekanlar için geçerli olduğu gibi bir gerçeği göremeyen veya sigara içmeyi çok sevdiği için görmezden gelen arkadaşlarımız için eleştiriye açık bir durumdur bu dumansız hava sahası...
hesabın var mı? giriş yap