şükela:  tümü | bugün
  • dumb and dumber filminin yıllardır beklenen ikinci filmi. 2014 yılında gösterimdeymiş efendim.

http://www.imdb.com/title/tt2096672/
  • ve yine başrollerde aynı ikili;jim carrey ve jeff daniels. acaba 2 ihtiyarın salaklıklarını mı izleyeceğiz. bekleyip görelim. şurda 2014'e ne kaldı ki zaten. içimden bir ses hayal kırıklığı diyor ama.
  • ben bu filmi yerim. bir komedi filmi için en son zaten jim carrey'nin penguenlerine gitmiştim. yine jim carrey için gideceğiz. sözlük sayesinde yenisinin çekileceğini öğrendiğim ve american pie reunion gibi başarılı bişeyler beklediğim film.
  • proje senaryo aşamasındaymış hâlâ ama o da iyi; her zaman güzel haberler alamıyor insan! ki söz konusu özelikle bir komedi filminin devamı olunca ve insanların beklentileri tahmin edildiğinde senaryosu üzerinde ne kadar durulursa o kadar iyi olurmuş gibi geliyor. (heheh böyle deyince de sanki "profesyonel" bir sinemasevermişim de ne bileyim bir şaheserin devamını bekliyormuşum gibi oldum; oysa sadece internette dolaşırken gördüm sevindim. )

bu arada imdb'de rastladığım "tam da jim carrey daha fazla batamaz diye düşünürken..." başlıklı mesaj/gönderi devamıyla hem beni ters köşeye yatırdı hem de iyi gülümsetti:

"gidiyor böyle bir şey yapıyor.

ve kendini affettiriyor!"

http://www.imdb.com/…rd/nest/197335237?ref_=tt_bd_4

(tabii ben türkçe dublajındaki alıştığımız cümleyi yazdım direkt)
  • kafası bantla yapıştırılan kuşu sattıkları 4c'deki kör çocuk billy'nin de unutulmadığı, serinin yaklaşık 20 yıl sonra vizyona girmesi planlanan devam filmi. http://wp.me/p2d7ez-1gi
  • gülmeye farklı bi' anlam kazandıran filmin* devamı.

çekimler bir hafta önce başladı. ben, bi' ihtimal 2014 yazında izlemeyi umut etsem de, büyük ihtimal 2014 sonunda görecegiz.
    filmin, diger oyuncuları da yavaş yavaş duyuluyor. buyrun pichlow ailesi;
    laurie holden** (adele pichlow)
    steve tom (dr pichlow)
    rachel melvin (penny pichlow)
  • jim carrey ve jeff daniels set fotoğraflarını twitter hesaplarında paylaşmışlardır. ilk göze çarpan: adamlar yaşlanmışlar.
  • sanırım bu sefer güldürmeyecektir.
  • dumb & dumber'ın 20. yıldönümünde gösterime girecek devam filmi. başroller yine jim carrey ve jeff daniels. çekimlere ise geçtiğimiz salı günü başlanmış. jeff'in emmy ödülünden hemen sonra bu filme başlamasını ise çok takdir ettim ben. öyle "emmy aldım, karizmatik adam rollerinden başka bişey oynamam"cı çıkmadı tabi ki kendisi.

daha önce de 2004 yılında bu filme devam filmi çekmeye çalıştılar ama tabi orijinal kadro olmayınca vasatın da altında sıradan bir film olmaktan kurtulamadı (bkz: dumb & dumberer)

hikaye ise genel hatlarıyla şöyle: llyod ve harry 20 yıl sonra da hayatlarına bir gram zeka ilerlemesi olmadan devam etmektedirler. orta yaşları bulmuş ama o salaklık hala devam etmektedir (jeff daniels'ın yalancısıyım.) ilk filmde bahsettikleri, harry'nin kendisini dinlemediğinden yakınarak ondan ayrılan kız arkadaşı fraida feltcher rolünde ise kathleen turner var. hikayeye o da bir şekilde katılıyor.

yönetmen koltuğunda ise yine farrelly brothers oturuyor. geçtiğimiz günlerde vine üzerinden bir video paylaşıp ilk filmden bir sahnenin tekrar çekilip bu filme koyulacağını söyleyerek öneriye açmışlar konuyu. bana kalsa tabi ki "tuvalet sahnesi" derim ama jeff'i tekrar o duruma sokmak istemem ben :) adamcağız filmin vizyona girdiği dönemde televizyonda will mcavoy olarak karşımıza çıkacak. dünyanın buna hazır olduğunu düşünmüyorum henüz.

sabırsızlıkla bekliyoruz efendim.