şükela:  tümü | bugün
  • müthiş zor bir harekettir. iki elinize birer dambıl alır, elleriniz yanda, bir ayağınızı uzun bir adımla ileri atarken diğer bacağınızın dizini neredeyse yere değene kadar indirir, ardından bu bacağınızla kendinizi itip diğer bacak için tekrarlarsınız. takriben her bacağa 15 tekrar yaptıracak şekilde 30 adımdan üç set yaptıktan sonra gerçekten başka hareket yapacak taakatiniz kalmaz... işte tam bu noktada hemen bir leg press'e girerseniz süper bir bacak antrenmanı yapmış olursunuz...
  • yüksek bir noktadan popo üzeri düşme ağrısı çektiren harekettir. oturarak çalışan insanlarda bu hareketin çalıştırdığı kas grupları çok zayıfladığı için, bu hareketi 30 adım ve 3 tekrar yaptığınız günün ardından ağrılar ile uyanabilirsiniz.
  • son zamanlarda rahatlıktan acayip kendimi salınca, amiyane tabirle göt göbek alıp başını yürüyünce dedim ki aga ben ne yapıyorum böyle...aga kelimesini kullandım evet...hemen toparlanıp kendime gelmeliyim...can simitlerimi eritmeli ve biraz da popomu küçültmeliyim...erkeklerde sıkı popo önemlidir çünkü asdfs...neyse, hemen aklıma bu süper etkili olduğunu düşündüğüm hareket geldi...

bilmeyenler ve merak edenler için gelsin: http://fitnessbodygain.com/…3/06/walking-lunges.png

işte bu masum ve kolay görünen hareketi azmedip düzenli olarak yapmaya karar verdim...4x15 yapsam bugünlük beni her türlü kurtarır dedim...dedim demesine de daha ilk set bitmeden bacak kaslarım, baldırlarım inanılmaz yanmaya başladı ve bıraktım...sonra bir kaç tane ebru şallı hareketi sıkıştırdım araya tekrardan adında bile meymenet olmayan bu harekete geçmek istedim...ahlaya ohlaya ancak üç set yapabildim...ardından biraz dinlenip yemeğe geçtim...yemek yedik, çay falan içtik dedim ki masadan kalkayım...yemin ederim bacaklarıma felç indiğini düşündüm ve yerimden kalkamadım...korkudan ağlayacaktım lan...nasıl bir kasılma anlatamam...yavaş yavaş tutuna tutuna kimseye çaktırmadan kalktım ama neler hissettiğimi kendimden başkası anlamaz...bu hareketin zorladığını biliyordum ama bu kadar ağır bir durum yaratacağını hiç düşünmemiştim...biraz merdiven inip çıkayım belki açılır diye düşündüm, merdivenleri indim ama eve geri çıkamadım...şu an internet kafeden yazıyorum bunları asdsa...şaka yapıyorum tabi, geri çıktım çıkmasına da trabzana tutunarak tam on beş dakikada...hala yerimden kalkamıyorum valla...oturduğum yere yapıştım...

neyse çok kafa açtım, demek istediğim bu hareketi ani olarak, çok iyi ısınmadan yapmayın ve çok zorlamayın...bu kadar masum görünüp bu kadar maskara eden bir hareket şimdiye kadar hiç görmemiştim...yemişim sıkı popoyu, bacaklarım daha önemli benim...amk hareketi...
  • en az ilk iki seferde fazla yüklenilmemesi gereken hareket. yoksa rahat üç dört gün altına sıçmış gibi dolaşıyor insan. sonrasında kaslar alışınca ağrı vs kalmıyor.
  • ocağıma incir ağacı diken hareket. fitness eğitmenimin yazdığı yeni program sonrası on kiloluk silindir bir ağırlıkla yapmaya başladım. hareketi yaparken her şey normal gereği kadar zorluyor, yapılmayacak gibi değilmiş yea diyorsunuz ama sonra...

üç gün oturup kalkarken, merdiven çıkarken anam ağladı. hala da ağrısı tam geçmiş değil. popo ve bacaklar bitti. bugün hocaya sordum günlerce doğru dürüst yürüyemeyen bile oluyor dedi. ama bu hareketin sırrı vazgeçmemekteymiş. kasların hareketi yaparken değil dinlenirken daha çok ağrır ve ne kadar ara verirsen o kadar zorlanırsın dedi.

:( her yerlerim ağrıyo ama napıcaz fitness aşkına devam.

beyle bir hareket.